Akbank'tan esnafa tam destek
Akbank, esnaf ve sanatkârların yeni koşullara göre değişen ihtiyaçlarını belirleyip hazırladığı özel ürün, hizmet ve çözümleri Edirne iş dünyasına olduğu kadar Türkiye ekonomisinin kılcal damarları sayılan esnaf ve sanatkarlara güç veriyor.
Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2012, Cuma 10:04
Ekonomi Haberleri

Akbank, esnaf ve sanatkârların yeni koşullara göre değişen ihtiyaçlarını belirleyip hazırladığı özel ürün, hizmet ve çözümleri Edirne iş dünyasına olduğu kadar Türkiye ekonomisinin kılcal damarları sayılan esnaf ve sanatkarlara güç veriyor.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliklerine yönelik çalışmalar yapan Akbank, birliklere bağlı üyelerin ticari faaliyetlerine destek olmak üzere Türkiye genelinde işbirlikleri başlattı.

Akbank, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyelerine bankacılık işlemlerinde avantajlar içeren "Esnaf Destek Paketi"ni ve "Aidat Tahsilat Sistemi"ni sunarak Edirneli müşterilerinin de hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliklerine yönelik yapılan işbirliği protokollerinde yer alan "Esnaf Destek Paketi" kapsamındaki Esnaf Destek Kredisi ile küçük işletmelerin 100 bin liraya kadar olan finansman ihtiyaçları nakit akışlarına uygun esnek ödeme planı ile karşılanıyor. 24 aya varan vade ile sunulan finansman seçeneğinden ise çok özel faiz oranlarıyla yararlanabiliyorlar. Pakette, mal alımı ve diğer ödemeleri için çek karnesi; kredi kartı ile yapacakları tahsilatlar için POS hizmetleri; ödemelerin gününde ve otomatik gerçekleştirilmesi için otomatik ödeme talimatı; vergi, SGK benzeri yasal ödemeler gibi birçok ürün ve hizmet de yer alıyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Akbank Trakya Bölge Müdürü Abdullah Yazıcılar tarafından imzalanan protokol ile, birlik üyeleri "Esnaf Destek Paketi" kapsamında 100  bin liraya kadar özel vade ve faiz avantajları ile Esnaf Destek Kredisi kullanabilecekler. Ayrıca, birlik üyelerine Esnaf Destek Kredisi ile birlikte POS hizmetleri, çek karnesi, İşyeri ve Pos Plus Sigortası, otomatik ödeme talimatı ve yasal ödemeler gibi ürün ve hizmetler sunuluyor.

"Esnaf Destek Kredisi"nden yararlanarak Ticari Artı Para Kredisi ile Kredi Kartı kullananlar 3 ay boyunca Akbank şubelerinden 10 adet havale, 10 adet EFT işlemlerini ve 10 adet çek tahsilatlarını, ADK'dan ise sınırsız havale ve EFT işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebiliyorlar. İlave olarak Akbank POS hizmetlerini de kullanmaya başlayan müşteriler herhangi bir masraf ödemeden sadece esnafa özel belirlenen yüzde 1 komisyondan yararlanabiliyor.

"Esnaf Destek Paketi"nde, Aksigorta işbirliği ile üye işyerlerinde bulunan POS cihazlarıyla birlikte, üye işyerinin bazı spesifik risklerini teminat altına alan "POS Plus Sigortası"; yangın, sel-su baskını, hırsızlık gibi işyerlerinde bulunan temel riskleri belirli bir limit dahilinde ve uygun koşullarda teminat altına alan "İşyeri Sigortası" sunuluyor.

Ayrıca Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği üyeleri, aidat ödemelerini de Akbank şubelerinden ya da hesaplarından verecekleri otomatik ödeme talimatı ile gerçekleştirebilecekler.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”