Sağlık Teşkilatı TOKİ’den yönetilecek
Edirne İl Sağlık Teşkilatı, bundan sonra yeni taşınmakta olduğu TOKİ’deki Müdürlük binasından yönetilecek.
Yayın Tarihi: 08 Mayıs 2012, Salı 10:14
Sağlık Haberleri

 Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, görülen lüzum üzerine, Edirne Fırınlarsırtı Mevkii’nde ilk etapta inşa edilen binaya taşınıyor. TOKİ’de,  112 Acil Servis olarak hizmet veren bina, İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Bu binaya İl Sağlık Müdürlüğü’nün tabelası asıldı ve taşınma çalışmaları da başlatıldı. Sağlık Müdürlüğü’nün bütün persanole bundan sonra bu binada görev yapacak.  Bu kurumun taşınmasıyla Sağlık Müdürlüğü’nde işleri olanların gidip gelmesiyle TOKİ siteleri, bundan sonra biraz daha hareketlenmiş olacak.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nün taşınmasıyla boşaltılan Kıyık Semtindeki eski Verem Hastanesi binasının arkasındaki bina ise Halk Sağlığı birimine tahsis ediliyor. Günden güne hizmetleri genişlemiş olan Halk Sağlığı Teşkilatı, böylece mekan rahatlığı kazanarak daha verimli çalışma olanağı yakalamış olacağı ifade edildi.

Edirne’de en çok mekan değiştiren kurumlar arasına katılan Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, bir bakıma göçebe oldu. Bu son değişiklikle birlikte belki de yarım yüzyılı geçen bir sürede 4 ayrı binada görev yapmış olacak. Bundan sonra yine mekan değişikliği yapıp yapmayacağını ise zaman gösterecek.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nün görev yaptığı ilk mekandan biri Kaleiçi Semti, Verem Dispanseri karşısında kalan ve eski Kapalı Spor Salonu ile aynı sokağı paylaşan yine Müdürlüğe ait dört katlı sivil mimarlık örneği binadır. Bu binanın yetersiz kalması üzerine Müdürlük, Gazimihal Semtinde Cumhuriyet İlköğretim Okulu binasının yanındaki, Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan boşalan binaya taşındı. Burada bir süre görev yapan İl Sağlık Müdürlüğü, bu defa gerekli görülerek Kıyık Samtinde bulunan Verem Hastanesi’nin arkasındaki binalarına nakli mekan yapılarak burada da bir süre görev yaptı.

Son taşınma kararı da TOKİ’deki 112 Acil Servis’in hizmet yaptığı bina oldu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır