Tanrıkulu’ndan belediye gafı
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Dr. Tanrıkulu, Edirne’deki fırıncılara yönelik verilen seminerde, büyük bir gaf yaptı. Tanrıkulu, “İşin iyisi 6 ayda, belediyede ise 2 yılda olur” dedi.
Yayın Tarihi: 05 Mayıs 2012, Cumartesi 10:14
Siyaset Haberleri

 Edirne Belediyesi ve Fırıncılar Odası, sektörde faaliyet gösterenler için eğitim semineri düzenledi. 47 fırının faaliyet gösterdiği Edirne’de, eğitim seminerine yaklaşık 30 fırın sahibi katıldı. Seminerden önce konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, katılımın fazla olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. “Katılımın fazla olması sağlıklı hizmet edeceğimizin bir göstergesi oldu” diyen Tanrıkulu, “Biz aynı gemideyiz. Bindiğimiz dalı kesmeyelim. Fırınlarınızda isteyip de, yapamadığınız unsurlar olursa kapımız her zaman sizlere açık, bizlerden yardım alabilirsiniz” dedi.

 Fırıncılardan memnunum

 Edirne’deki fırınlardan genel anlamda memnun olduğunu dile getiren Tanrıkulu, “Aramızda mutlaka çürük elmalar vardır. Mühim olan bunu en aza indirmek. Edirne’ye gelen yerli turistler de yedikleri ekmekten memnun. Bunu birkaç arkadaşımın ağzından duymak beni memnun etti. Yakın zamanda işçilerinize de kişisel hijyen konusunda eğitim vermeyi planlıyoruz. İşin iyisi 6 ayda, belediyede ise 2 yılda olur” diyerek bir gaf yaptı.

     Fırıncılar eleman  sıkıntısı çekiyor

 Edirne Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Canbaz ise hijyen konusunda Edirne’de fırıncılar olarak önemli aşama kat ettiklerini ifade ederek, “Ancak bu işi bilen ve süreklilik arz edecek eleman bulma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Bunun için İş-Kur ile ortak bir proje yapıyoruz. Onaylandıktan sonra eleman yetiştirmek üzere 5 aylık kurs düzenleyeceğiz” ifadesini kullandı. Daha sonra Gıda Mühendisi Zeynep Demirci ve belediyede görevli Biolog Ercan Dayan fırıncılara hijyen ve mamüllerin korunması hakkında bilgiler sundu.           

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi