Sağlık sektörüne 250 nefer daha
Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 2011-2012 akademik yılında öğrenim gören 250 öğrenci, diplomalarını alarak mezun oldu.
Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2012, Cuma 11:23
Eğitim Haberleri

 Trakya Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılının ilk mezunları Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri oldu. Dün düzenlenen törenle öğrenim gören 250 öğrenci, mezuniyet belgelerini alarak büyük sevinç yaşadı.

            Balkan Kongre Merkezi’nde yapılan mezuniyet törenine Trakya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bülent Bek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Karamanlıoğlu, Üniversite Genel Sekreteri Erengül Özdemir, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Dilek Memiş, rektör adayları, fakülte dekanları, akademisyenler, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulma ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından üniversite öğrencileri mini bir konser verdi. Daha sonra öğrencilerin tango dans gösterisi sunmasının ardından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu tanıtan bir slayt sunumu gösterildi.

 Bek:‘Aranan eleman olacaksınız’

          Trakya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bülent Bek, yaptığı konuşmada insani değerlere saygılı, yenilikçi, ileri görüşlü, girişimci nesiller yetiştirmeyi hedef koyan bir üniversite olduklarını belirterek, “Sizleri ara eleman değil, aranan eleman olarak görüyoruz. Buradan aldığınız eğitimle umuyorum ki topluma faydalı hizmetler sunacaksınız” dedi.

 Memiş:‘Türkiye’de ilk 3’teyiz’

             Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Dilek Memiş de 2011-2012 akademik yılına kadar yüksekokullarında 7 program olduğunu bu yılla birlikte program sayısının 10’a yükseldiğini belirtti. Bu yıl açılan bölüm kapsamında öğrenim gören öğrenci sayısı ve öğretim üyesi kadrosuyla Türkiye’deki en büyük 3 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan biri olduklarını ifade eden Memiş, “Geride kalan 25 yılda 5 bine yakın öğrenci mezun ettik. Bu yıl ise 250 öğrencimizi sağlık sektörüne kazandırıyoruz” diye konuştu.

            Konuşmaların ardından Rektör Vekili Prof. Dr. Bülent Bek tarafından yüksekokul birincisi İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencisi Tuğçe Yalçın’a onur plaketi verdi.

Rektör Yardımcısı Karamanoğlu ise bölüm birincilerine teşekkür plaketi verildi. Daha sonra 250 öğrenciye tek tek diplomaları verildi. Mezuniyet coşkusu, kep fırlatma sırasında üst seviyeye ulaşırken öğrenciler okuldan ayrılmanın hüznünü, yeni bir hayata atılmanın da sevincini yaşadı.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dükkân kapatacak var
İba, vatandaşlara simit ikram etti
500 sanayi kuruluşu arasında 219’ncu sırada
Edirnespor kupaya veda etti
Projeden yararlanacaklar noter huzurunda belirlendi
Türk Dil Bayramı’nın 91. yıl dönümü
Vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı
“Alt yapının tamamına harcanacak para oraya gömüldü”
Edirneli judocunun başarısı
Irmak, itfaiye personeli ile görüştü
Edirne'de vatandaşlara 20 bin kandil simidi dağıtıldı
Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi