Rektör Adayı Demir’den itiraf
TÜ Rektör Adayı Prof.Dr.Demir, Fakülte Hastanesi için bir itirafta bulundu, üniversite çalışanlarının bile sağlık hizmetlerini alabilmek için başka kurumlara başvuruduğunu üzülerek açıkladı.
Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2012, Cuma 10:43
Sağlık Haberleri

 Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektör Adayı Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, "Siyaset üstü ve insan temelli bir yönetim anlayışı benimseyeceğim" dedi.

Haziran'da yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olan Demir, Üniversite çalışanlarının bile sağlık hizmetlerini alabilmek için başka kurumlara başvurduğunu üzülerek açıklamak zorunda kaldığını ifade etti.

Rektörlüğe seçildiği taktirde sağlık alanında yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Demir, Üniversite çalışanları ve ailelerinin öncelikli olarak birinci basamak sağlık hizmetlerini alabilecekleri bir Aile Sağlığı Merkezi kurulacağını söyledi.

Demir, temel ilkelerinden birinin, üniversitede beyin göçünü engellemek olduğunu ifade ederek, şu ifadeleri kullandı.

"Bu, Üniversite çalışanlarımızın huzuru, akademik ve ekonomik beklentilerinin karşılanması ile mümkündür. Üniversitemizde kadro sorunu yaşanmayacak, atama zamanı gelen öğretim elemanının ataması, yasal çerçeve göz önüne alınarak, beklemeden yapılacaktır. Tıp Fakültemiz ve hastanemizde dağıtılan döner sermaye katkı payları tekrar gözden geçirilecektir."

Katkı payları, dağıtım sistemi sorunu olmayan diğer üniversitelerdekine benzer hale getirileceğini belirten Demir, her öğretim üyesinin, öncelikli olarak eşit oranda ve çalışma barışını bozmayacak bir katkı payı alacağını kaydetti.

Demir, her dönemde, rektör ve yöneticilerin katkı paylarının sorun oluşturduğunu belirterek, "Rektör ve yöneticilerin katkı payları ile en az ödeme yapılan öğretim üyesi arasındaki uçurum yasal ölçütlerde kabul edilebilir en az düzeye indirilecektir. Bu projeleri gerçekleştirebilmek için siyaset üstü ve insan temelli bir yönetim anlayışını benimseyeceğim."

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır