"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
İYİ Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin, et fiyatlarında yaşanan artışlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Yayın Tarihi: 25 Mart 2023, Cumartesi 15:59
Haberleri

İYİ Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin, son günlerde artan et fiyatları ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu. Gerçekleştirilen açıklamada et fiyatlarının yükselmesinin sebebine de değinen Ergin, "Et fiyatlarında yaşanan büyük oranlarda ki artışların sebebi bambaşka. Bu durumu çok iyi okumak lazım ithal lobileri, ithal izni almak için et fiyatlarını yükseltmek için çalışmaya devam ediyor ve edecekler." ifadelerini kullandı.

İktidarın 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek seçimlerde değişeceğini söyleyen Ergin, üreticilerin para kazanmadığı sürece işlerini sağlıklı yürütemeyeceğini aktardı.

İYİ Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin, Türkiye'deki hayvancılığın yanlış politikalar doğrultusunda oyuna döndüğünü ifade etti. Üreticinin sütten para kazanamadığında et fiyatlarının da düşmeyeceğini dile getiren Ergin, "Aslında tek bir sorumumuz var; Ne olursa olsun iktidarını sürdürmek adına, ülkenin ekonomik kaynaklarını kirli oyunlara feda eden, eğitimini tarikatlara, sağlığını cemaatlere terk eden,  cumhuriyetin varlıklarını satarak tüketen bu iktidarı seçimde gönderildiğinde her şey düzelecek. Yol belli, yöntem belli olduğu halde bir çözüm bulunamıyor ya da çözüm sorunu çözmüyorsa orada kasıt vardır. Tohum düşse fidan çıkan toprakları, hayvanlarını besleyecek otlakları olması gereken ülkeyi çöle, tüm ülkeyi fazlasıyla doyuracak, hayvancılığı oyuna çevirdiler. Girdilerdeki yüksek artışları görmezden gelerek süt fiyatlarını baskılamak, süt üreticisini zararına üretim yapmaya zorlamak üreticinin hayvanını satmasına ve  ülkedeki hayvan varlığının düşmesine sebep oldu. Bu durumun yaratılmasına göz yuman bilgisiz, liyakatsız AKP hükümetinin bu uygulaması sonucunda da servetlerine servet katmak için kolları sıvayan ithalat lobisi bu fırsatı kaçırır mı, tabi ki kaçırmaz. Lobinin amacı “et fiyatı çok arttı buna dur dememiz gerek”  deyip 2010 yılında olduğu gibi yandaş ithalatçıların servetine servet katmalarına yardımcı olmak." İfadelerini kullandı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları