“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”
Edirne İl Müftülüğünde 45 yıl görev yapan, Edirnelilerin ağlatan hoca olarak tanıdığı Nuri Böcekbakan, emekli oldu. İlk görev yerlerinden olan Darül Hadis Camii’nde gazetemize açıklama yapan Nuri Böcekbakan, “Ben emekli oldum diyemiyorum. Çünkü din hizmetlisinin emeklisi olmaz, rahmetlisi olur” diyerek, milli ve dini gün ve gecelerde yine dua programlarına katılacağını söyledi.
Yayın Tarihi: 25 Mart 2023, Cumartesi 14:45
Haberleri

Ağlatan Hoca, emekli oldu

Edirnelilerin ağlatan hoca olarak tanıdığı duahan Nuri Böcekbakan, 45 yıl görev yaptığı Edirne İl Müftülüğünden emekli oldu. Böcekbakan, göreve başladığı ilk aylarda görev yaptığı Darül Hadis Camii bahçesinde, gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtladı.

 

EMEKLİLİK STARTINI DARÜL HADİS’TEN VERDİ

Duahan Nuri Böcekbakan, yarım asra yakın hizmet vermekten mutlu olduğunu belirterek, “Tarihi altın sayfalarla süslemiş, necib, asil Türk milletinin, ecdadımızın bizlere bahşetmiş olduğu, ikram etmiş olduğu bu tarihi dokuların gölgesi altında, Darül Hadis Camii’nden emeklilik startını vermek istiyorum. Yıl 1977, 30 Aralık, ilk görevime başladığım günler. Diyanet İşleri Başkanlığı Edirne İl Müftülü ile tanıştığım an. Görevime başladığım günden iki ay sonra Darül Hadis Camii’nde görev yaptım. Buradan da emeklilik startını veriyorum. Mutluyum, gururluyum, sevinçliyim. Yarım asır diyebiliriz, 45 yıl hizmet yaptım.  Ben hizmetimden hiçbir eksiklik görmüyorum, hizmete devam yola devam diyorum” dedi.

 

‘EMEKLİ OLDUM DİYEMİYORUM’

Bundan sonra Trakya ve Balkanlara yönelik programlara ağırlık vereceğini belirten Böcekbakan, “Edirne’nin, balkanların, Trakya’nın bildiği gibi bana ağlatan hoca dediler. Ben de bu teveccühlerine saygı göstererek yine aynı şekilde dualarda, mevlitlerde, milli gün ve gecelerde, mübarek gün ve gecelerde halkıma seslenmek, dua yapmak, balkanlara da hizmet etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 “Şu an itibariyle ben emekli oldum diyemiyorum” diyen Böcekbakan, Edirne eski İl Müftüsü rahmetli İbrahim Koçaşlı’nın sözlerini hatırlatarak, “Çünkü din görevlisinin din hizmetlisinin emeklisi olmaz, rahmetlisi olur. Benim il müftüm vardı İbrahim Koçaşlı, diyordu ki; ‘din gönüllüsünün emeklisi olmaz rahmetlisi olur’. İşte ben bu kulvarda yürümeye çalışıyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun” dedi. Haber Seyide Esen

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları