ANKET SONUCU ŞAŞIRTTI
ASARGE Araştırma Şirketinin Edirne’de yaptığı "İlinizde milletvekili olarak kimi görmek istersiniz" anketinden, aday adayı olmayan AK Parti İl Başkanı Belgin İba çıktı.
Yayın Tarihi: 23 Mart 2023, Perşembe 18:12
Haberleri

Anketten aday olmayan İba çıktı!

ASARGE Araştırma Şirketinin 2023 aday anketi sonuçları açıklandı. Şirketin Edirne’de bin kişiyi aşkın katılımcıyla yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. "İlinizde milletvekili olarak kimi görmek istersiniz" sorusuna en yüksek oyu sırasıyla Belgin İba, Necamettin Attay, Hakan Giyik, Volkan Evren Gökalan, Ekrem Demir, Mehmet Akalın, Şemsettin Emir, Ayhan Dinç, Savaş Üner ve Koray uymaz aldı. AK Parti İl Başkanı Belgin İba’nın aday adayı olmadığı halde anketten birinci çıkması dikkat çekti.

AK Parti’de sona eren Milletvekili aday adaylığı başvurusu sonucu yaklaşık 20 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu. Şemsettin Emir, Ayhan Dinç ve Koray Uymaz, ankette çıkan isimler oldu.

 

Aday adaylık süreci 24 Mart’ta sona erecek İYİ Parti’den ise ankette Necamettin Attay, Volkan Evren Gökalan, Ekrem Demir ve Mehmet Akalım isimleri çıktı.

 

CHP’DEN 2 İSİM ÇIKTI

ASARGE’nin anketine göre; en çok aday adayının olduğu CHP’den ise sadece iki ismin çıkması ise şaşırttı. Yapılan ankette "ilinizde milletvekili olarak kimi görmek istersiniz" sorusuna en yüksek oyu Hakan Giyik ve Savaş Üner aldı.

 

Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Fatma Aksal ve Orhan Çakırlar isimlerinin sıralamada yer almaması dikkat çekti. Haber Seyide Esen

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları