“MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM”
CHP’li Savaş Üner, 28’nci dönem milletvekili aday adaylığı açıklama programını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Üner,“Sorunların çözüme kavuşturulması noktasında ve partimizin iktidar hedefleri doğrultusunda tüm Edirne’yi ve her şeyin en iyisine layık olan tüm Edirne halkını yani;  sizleri temsil etmek adına bu onurlu göreve talibim değerli yol arkadaşlarım. Cumhuriyetimizin 100. yılında cesurca mücadele edeceğim ve savaşacağım” dedi.
Yayın Tarihi: 23 Mart 2023, Perşembe 17:28
Haberleri

Üner’e CHP’den tam destek

Üner, bugün 28’nci dönem milletvekili aday adaylığı açıklama programı konuşmasını CHP Merkez İlçe Başkanlığında yaptı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanı Samet Kahraman, ilçe başkanları, oda başkanları ve partililerin katılım gösterdiği programda, Üner’i eşi ve kızı da yalnız bırakmadı.

“CESURUM”

Üner, konuşmasında şunları kaydetti:

“Edirne’mizin 9 ilçesini, 7 beldesini ve 253 köyünü ziyaret ettim. Enez’in Çandır Köyün’de yaşayan bir seçmene de ulaştım, Edirne’mizin Suakacağı köyünde,  sokakta tek bir seçmen görsem de elini sıktım.  Tüm ilçelerimizin en ücra köylerini ziyaret ederek, partimizin tarım politikalarını tek tek anlattım. Ziyaret ettiğim süre zarfında; kadınların,  yaşlıların, gençlerin, işçilerin, memurların,  emeklilerin, esnafların, sporcuların,  sanatçıların, zanaatkarların, engellilerin,  emekçilerin, çiftçilerin, köylülerin, kentlilerin ve tüm Edirne halkının sorunlarını yerinde inceleyerek, yüz yüze birebir görüşerek ve dinleyerek,  tek tek not aldım. Bu çerçevede, sorunların çözüme kavuşturulması noktasında ve partimizin iktidar hedefleri doğrultusunda; tüm Edirne’yi ve her şeyin en iyisine layık olan tüm Edirne halkını yani;  sizleri temsil etmek adına bu onurlu göreve talibim değerli yol arkadaşlarım… Ulu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının savaş meydanlarında temelleriniattığı partimizde, ismimin hakkını vererek, savaşarak ve mücadele ederek tüm Edirne halkının vekili olmaya hazırım… Cesurum!.. 

“EDİRNE HALKININ VEKİLİ OLMAYA TALİBİM”

Cumhuriyetimizin 100. yılında cesurca mücadele  edeceğim ve savaşacağım.. Çünkü 2. genel başkanımız, kuvvacı kahraman, çok partili yaşama geçişin mimarı, İsmet İnönü’nün ifade ettiği gibi, namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır. Kıbrıs fatihi, merhum başbakanımız Bülent Ecevit gibihalkçı olacağım…  Her zaman halkımızın içinde olup, tüm Edirne halkının vekili olmaya talibim.Hedef iktidar!.. Hedef; 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nunönderliğinde, 100. yılımızda siyasi mücadelemizi, iktidarla taçlandırmak. o öyle bir taç ki; son 21 yıldır örselenen ilke ve devrimlerimizi onararak; ülkemizi cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki gibi güçlü ve sağlam temeller üzerinde hep beraber yeniden inşaaetmek değerli yol arkadaşlarım…  Özgür ve refah içinde yaşanılan  bir  Türkiye’yekavuşmak dileği  ve özlemiyle;  28.  Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Edirne  Milletvekili Aday Adaylığımı; sizlerin  huzurunda  ilan ediyorum!. Her zaman yanımda  olan, Edirne Belediye Başkanımız  Sayın Recep Gürkan  başta olmak üzere; 14 yıldır görev yaptığım  belediye başkan yardımcılarımıza, önceki  ve şimdiki dönem belediye  meclis üyelerimize, belediye müdür ve çalışanlarına çok teşekkür  ediyorum.

“BÜTÜN  KALBİMLE  ÇOK  TEŞEKKÜR  EDİYORUM”

Edirne Belediyesi ailemle birlikte yine bugün yanımda olan, gücüme güç,  moralime moral katan sayın il başkanıma, belediye başkanlarıma, ilçe başkanlarıma, belediye meclis ve il genel meclis üyelerime, kadınlarımıza, gençlerimize ve çok değerli parti emekçilerimize, bu süreçte çalışmalarıyla ve değerli katkılarıylayanımda olan tüm ekip arkadaşlarıma,   spor  camiasından  arkadaşlarıma,  çok  değerli  dostlarıma,  muhtarlarıma,  oda  başkanlarıma,  değerli  aileme,  sevgili  eşime,  sevgili kızıma,  ailem  olarak  gördüğüm  tüm  Edirne  halkına;   bütün  kalbimle  çok  teşekkür  ediyorum.  Değerli Edirneliler, değerli yol arkadaşlarım, spor ve siyaset yaşamımda her zaman yanımda olan, desteklerini benden esirgemeyen sevgili eşim Fulya Üner ve yoğun tempomdan kaynaklı babasız günler geçiren sevgili Kızım Ecem Üner’i, izninizle kürsüye davet ediyorum. Sözlerimin sonuna yaklaşırken 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi: Birlikte   başaracağız!..başaracağız!.. başaracağız!..” Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları