Öyküsanat herkesi dans ettirdi !
Dünya Dans Günü kutlamaları nedeniyle Margi Outlet ve Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe 2 bin kişi katıldı, Öyküsanat herkese dans coşkusu yaşattı.
Yayın Tarihi: 02 Mayıs 2012, Çarşamba 12:34
Eğitim Haberleri
Margi Outlet ve Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla geçen hafta sonu düzenlenen “Dünya Dans Günü” kutlamalarına yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Öyküsanat Modern Dans ve Çocuk Latin Dansları grupları dans gösterilerini, 5. Sınıf Bale Grubu Karakter Dansı Gösterisini sergiledi. Şehit Asım İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğretmenleri Sibel Çelik ve Dilek İpek’in yönetiminde muhteşem dans gösterileri sergilediler. Tiyatro Eğitmeni Erdoğan Eğmen gösteriyi sundu, Öykü Sanat Bale öğretmenleri Korcan Dağdelen, Gizem Yıldız, Öyküsanat Kurucusu Çağdan Büyük tüm öğrencileriyle sahnede dans ederken neredeyse sahne yıkılacaktı. Erdoğan Eğmen coşguyla dans eden öğrenci kalabalığı karşısında “Biz yere göğe sığmayız!” dedi. Seyirciler de izlerken yerlerinde duramadılar. Latin Dansları Eğitmeni Çağatay Usta gösterileriyle etkinliği renklendirdi.
 
Margi Outlet ana-baba günü oldu
 
Öğrencilerin özgürce dans etmesi ve velilerin onları doya doya uzun zaman diliminde izlemesi herkesi çok memnun etti. Gösterinin sonunda yarışmalar başladı. Dans oyunları oynandı. Finalde kendine güvenen öğrenciler bireysel dans yarışmasına katıldılar. Dans yarışmasında birnci olan Seray Erdoğan Öykü Sanat merkezi’nden bir yıl süre ile dans eğitimi bursu kazandı. İkinci olan Arda Mert Çevikelli Edirne’nin gelecek vaad eden erkek dansçılarından seçildi. Üçüncü olan Burcu Avcı esnekliği ve zarafeti ile seyircileri büyüledi. Ahsen Zaza da en iyi çocuk koreograf ödülünü kazandı.  
 
Öyküsanat altın çağını yaşıyor
 
Her yaş ve her boydan öğrencinin dans ettiği kurs merkezi gösterisinde katılım izleyenleri şaşırttı. Öyküsanat Kurucusu Çağdan Büyük; “Edirne’de birçok dans ve bale kursu açıldı ve reklamlar yapıldı. Bu durum bale ve dansa olan ilgiyi arttırdı, velilerin ilgisi sanat okullarına daha fazla kaymaya ve öğrencilerin dansa olan ilgisinin artmasına sebep oldu. Bu konuda ilgi uyandıktan sonra velilerin bale ve dans eğitimi için seçenekleri oldu. Rakipsiz olmak aslında hiç de avantajlı değildi. Seçenekleri olması ve yapılan reklamlarla ilgi uyanması öğrenci sayımızı ikiye katladı. 2012 yılında Öyküsanat altın çağını yaşıyor.”dedi.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dükkân kapatacak var
İba, vatandaşlara simit ikram etti
500 sanayi kuruluşu arasında 219’ncu sırada
Edirnespor kupaya veda etti
Projeden yararlanacaklar noter huzurunda belirlendi
Türk Dil Bayramı’nın 91. yıl dönümü
Vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı
“Alt yapının tamamına harcanacak para oraya gömüldü”
Edirneli judocunun başarısı
Irmak, itfaiye personeli ile görüştü
Edirne'de vatandaşlara 20 bin kandil simidi dağıtıldı
Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi