Şükrüpaşa 7 ilçeyi solladı
Edirne’nin en büyük mahallesi olma özelliğine sahip Şükrüpaşa Mahallesi’nin nüfusu 50 bini geçti. Yapılan araştırmada, Edirne’nin 7 ilçesinin nüfus sayısını aşan Şükrüpaşa Mahallesinin rakipleri ise Edirne merkez ilçe ve Keşan olarak kayıtlara geçti.  Şükrüpaşa Mahallesi 50 bin nüfusla, yaklaşık 65 bin nüfusa sahip Keşan merkeze yaklaştı.
Yayın Tarihi: 30 Kasım 2022, Çarşamba 14:11
Haberleri

Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, mahallede muhtarlık sayısının arttırılması gerektiğini ifade etti. Tasmalı, mahallenin üçe bölünme durumunu Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la görüştüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

“Sadece Keşan’dan küçük. Diğer ilçelerin nüfuslarından büyük bir mahalle. Edirne’nin en büyük mahallesi. Nüfusumuz 50 bin üzeri. Devamlı gelişiyor. Mahallemizin nüfusu ve alanı çok geniş olduğu için muhtarlık sayısını da Sayın Belediye Başkanımızla görüştük. Valimize de ben bu konuyu açtım. Belediye Başkanımız, ‘Daha 2 mahalle daha yapalım’ dedi. TOKİ ve Koca Sinan Mahallesi bölgesinde mahalleler düşünüyor, Belediye Başkanımız. Bunu da yapmak için seçimlere bir yıl kala bu işlemlerin bitmesi lazım. Edirne Belediyesi mahalle sınırlarını belirleyip meclisine sunacak. Meclis bunu kabul edecek. Kabul ettikten sonra valiliğe sunacak. Valilikte İçişleri Bakanlı ve diğer bakanlıklarla bu konuyu istişare edip mahallemiz bölünmüş olacak. Edirne’de bu iş bir an önce çözülmeli bence. İnsanları seviyoruz, koşuyoruz. Her noktaya anında koşmak, vatandaşın derdini çözmek lazım.” Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Havsa Ziraat Odası Uzel’le Devam
Arabacı, "Genel kurul çiftçilerimize ve Edirne'mize hayırlı olsun”
6 katlı apartmanda yangın
Lüleburgaz Belediyesi ile DSİ arasında protokol           
Balkan, yol yapım çalışmalarının sürdüğünü bildirdi
Yörükler'in Asri Mezarlıktaki kabrinde anma programı düzenlendi
Kazada 2 kişi yaralandı
Dr. Zaben, kış aylarında bağış sayılarının düştüğünü söyledi
Aksal, yasalaşan Yükseköğretim Kanunu'yla ilgili değişiklikleri değerlendirdi
Maç kar engeline takıldı
AK Parti Edirne Süloğlu, Lalapaşa ve merkez ilçe muhtarlarıyla bir araya geldi
Gaytancıoğlu, meranın üreticilere verilmesi gerektiğini dile getirdi