Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başlayacak. Araçlarına kış lastiği takmak isteyen sürücüler lastikçilerin yolunu tuttu.
Yayın Tarihi: 30 Kasım 2022, Çarşamba 07:00
Haberleri

Kış lastiği takma zorunluluğuna sayılı günler kala lastikçilerde yoğunluk oluştu. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıları göz önünde bulunduran sürücüler kış lastiklerini takmak için lastikçilerde yoğunluk oluşturdu.

Yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kış şartlarında tüm araçların kış lastiği takması gerektiğini belirten ustalar, vatandaşların geçmiş dönemde kullandığı kış lastiklerini kontrol etmesi gerektiğini belirtti.

Mevcut kış lastiği dişlerini ölçtürmeleri gerektiğinin altını çizen lastikçiler, erime veya kopukluk olan lastiklerin kullanmaması gerektiğini ifade etti.

Soğuk hava dalgasının etkisiyle taleplerde artış yaşandığını söyleyen Lastikçi esnaflarından Samet Ay, sürücülerin fiyatları uygun lastikleri tercih ettiğini belirtti. Ay; "Kış lastiği kışın soğuk havalarda tutuyor. Yaz lastiği yeni olmuş olsa bile kışın kayıyor. Bu yüzden herkes mecburi kış lastiği alıyor. İthal ürünler daha pahalı oluyor, yerli ürünler daha uygun. Sürücüler fiyat olarak uygun olan ürünleri tercih ediliyor." İfadelerini kullandı. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

EDİRNE’DEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK
Kahramanmaraş'ta 7,4 ve Gaziantep'te 6,5 ile 6,4 büyüklüğünde deprem
Havsa Ziraat Odası Uzel’le Devam
Arabacı, "Genel kurul çiftçilerimize ve Edirne'mize hayırlı olsun”
6 katlı apartmanda yangın
Lüleburgaz Belediyesi ile DSİ arasında protokol           
Balkan, yol yapım çalışmalarının sürdüğünü bildirdi
Yörükler'in Asri Mezarlıktaki kabrinde anma programı düzenlendi
Kazada 2 kişi yaralandı
Dr. Zaben, kış aylarında bağış sayılarının düştüğünü söyledi
Aksal, yasalaşan Yükseköğretim Kanunu'yla ilgili değişiklikleri değerlendirdi
Maç kar engeline takıldı