Avukatlar Eylemlilik Sürecini Erteledi
Türkiye Barolar Birliği tarafından 81 il baro başkanının aldığı karar doğrultusunda avukatlara verilen ücretlerin arttırılması için iş yavaşlatma eylemine başlanmıştı. Yaşanan son gelişmeler doğrultusunda eylemlilik süresinin ertelendiğini dile getiren Edirne Baro Başkanı Av. Tacettin Sivrikaya, olumlu sinyaller aldıklarını, bu nedenle de eylemlilik sürecini ertelediklerini söyledi. 
Yayın Tarihi: 24 Eylül 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

Türkiye Barolar Birliği tarafından CMK kapsamında görev alan avukatlara yönelik verilen ücretlerin iyileştirilmesi için 3 aşamalı eylem planı açıklanmıştı. 13 Eylül itibariyle iş yavaşlatma eylemine başladı. 20 Eylül’de 1 gün, 27 Eylül’de 3 gün CMK’nın kapatılması beklenen eylem planında süreçte yaşanan olumlu gelişmeler kapsamında avukatlar eylemlilik sürecini ileri bir tarihe erteledi. Gerçekleştirilen eylemlilik süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Baro Başkanı Avukat Tacettin Sivrikaya, iş yavaşlatma eylemlerinin ardından müzakerelerin yeniden başladığını söyledi. Sivrikaya; “13 Eylül'de yaptığımız iş yavaşlatma eyleminin ardından adalet bakanının açıklamaları, TBB yönetim kurulu üyelerinin tekrar bakanlıkla görüşmesi bir çok hukukçunun, bürokratların ve milletvekillerinin bu konudaki çabaları, bu konuda müzakere yolunu tekrar açmaları ve bakanın da konuya olumlu yaklaşımları, bir takım yanlış anlaşılmaların da giderilmesiyle birlikte müzakereler tekrar başladı. Sayın maliye bakanımızla Türkiye'ye döndüğünde Adalet Bakanı ile görüşecekler. Yasaya göre belirlenmiş takvim işleyecek. Ancak bu süreçte olumlu bir hava ortaya kondu.” İfadelerini kullandı.

“Görüşmeleri Takip Ediyoruz”

Amaçlarının avukat meslektaşlarının hak ettikleri ücretleri almaları olduğunun altını çizen Sivrikaya, hedeflerinin meslektaşlarının sorunlarını çözmeye yönelik olduğunu belirtti. Edirne Baro Başkanı Avukat Tacettin Sivrikaya; “ Biz de baro başkanları olarak toplandık ve bir karar aldık. TBB'ye de bu konuda yöneticilerimize yol açmak açısından, süreci baltalamamak açısından çünkü bu gibi eylemler bir takım siyasetçilere çatışma alanı yaratıyor. Buna bir imkan vermemek açısından, amacımız bağcıyı dövmek değil. Bizim amacımız tamamen meslektaşlarımıza hizmet, adaletin gerçekleşmesi ve gerçekten hak etmiş oldukları ücretlerin almalarını sağlamak. Bu bağlamda ışık gördük ve buna bir şans verelim dedik. Bu nedenle eylemlere bir son vermedik, erteledik. Biz şimdi takip ediyoruz, hem TBB'yi, hem bakanlıkları. Görüşmeleri takip ediyoruz. Biz bunlara imkan sağlamak istiyoruz. Eylem yapmaktaki amacımız neydi? Hakkımızı almaktı. Bu hakkımızın alınacağı yönünde sinyaller alındıktan sonra eylem yapmanın bir manası yok. Aksama olmadan da bu işler çözülecekse çözülsün. Bizim gayemiz çözmek.” İfadelerini kullandı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Şükrüpaşa 7 ilçeyi solladı
İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te