“Halktan Kopuk Siyaset Yapıyor”
Sol Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın Millet Bahçesi açıklamalarına yanıt verdi. Gerçekleştirilen açıklamada Çolak, AKP’nin halktan kopuk siyaset yaptığını öne sürdü.
Yayın Tarihi: 23 Eylül 2022, Cuma 07:00
Haberleri

Sol Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, halk arasında Söğütlük olarak bilinen noktada yapılması planlanan Millet Bahçesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gerçekleştirilen yazılı basın açıklamasında konuşan Çolak; “Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Söğütlük Kent Ormanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi projesine yönelik tepkileri :“Birkaç kişi biz istemiyoruz diyor” diye değerlendirmiş. Bu açıklama da göstermiştir ki, AKP ve onun Milletvekili Fatma Aksal, halktan ne kadar kopuk siyaset yapıyor. Fatma Aksal’a buradan sesleniyoruz.  Edirne’de sokağa çıkabilecek, halkla konuşabilecek yüzünüz varsa, Edirne sokaklarında bir gezin, Edirneliler nasıl bir söğütlük istiyor, kaç kişiler öğrenin. Bilmelisiniz ki Edirneliler hiç müsterih değil. Fatma Aksal “Edirne’deki proje çok güzel, doğayla uyumlu” diyorsunuz. Taşkın sahası olan bir yere, sanki gerekli imiş gibi, 1865 metre kare betona dayalı; Camii, kıraathane ve kütüphane yapılacak.” Dedi.

Bu mudur doğaya uyumluluk?

3 Nehir 1 Şehir Projesi içerisinde yer alana bisiklet yolunun asfalt olacağını dile getiren Çolak; “Kent Ormanında ne var bakımsız bir orman ve bir tane yürüyüş yolu” diyor ve ekliyorsunuz; “Yapacağımız Millet Bahçesi’nde Türkiye’nin en büyük bisiklet yolu olacak”.  Bunu iyi bir şey sanıyorsunuz. Sayın Aksal bu en büyük bisiklet yolu “asfalt olacak asfalt. Bunun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Ormanda asfalt, evet Orman bakımlı olmalıdır. Bu da Tarım ve Orman Bakanlığının görevidir. Gittiğinizi sanmıyorum ama bilmelisiniz ki Söğütlükte ki yürüyüş yolu  gayet güzel ve doğaya uyumludur. Ancak biz sizin, AKP’nin  ne yapmaya çalıştığını biliyoruz! Gerçek niyetinizi biliyoruz. Siz Edirnelilere siyasal İslam’a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirnelilerin Söğütlüğü kullanım tercihlerinden rahatsızsınız. SOL Parti Edirne Örgütü olarak; Buna izin vermeyeceğiz! Laik yaşam biçimine yönelik bu saldırınıza bütün gücümüzle karşı çıkacağız. Susmayacağız laikliği savunacağız.” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Tavuk Ormanı'nda 72 kuş türü bulunuyor
Milletvekili Yazgan’dan Edirnelilere ilk mesaj
OSB Yönetim Kurulu toplandı
Belediye mücadeleye başladı
Temiz bir çevre ve doğa için etkinlik yaptılar
Öğrencilerin konserlerine tam not
Çalılık alanda parçalanmış ceset bulundu
Saadet Partisi’nden “Dünya Çevre Günü” Mesajı
Edirne’de kaçakçılık operasyonu
Balkan Tohumcular Birliği kuruldu
Yarışmanın birincisi 2 gecelik tatil kazandı
Edirne OSB’ye cami yapılıyor