İmza Sayısı 1000’e Yaklaştı
Edirne’de halk arasında ‘Söğütlük’ olarak bilinen Edirne Kent Ormanı’nın bulunduğu noktaya yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin iptali için kentte bulunan STK’lar imza kampanyası başlattı. Kentte bulunan çevreciler ve STK’lar tarafından Millet Bahçesi projesinin iptal edilmesi için başlatılan imza kampanyasında sayı 1000’e yaklaştı.
Yayın Tarihi: 23 Eylül 2022, Cuma 07:00
Haberleri

Projenin İptali İçin Hem Edirneliler Hem de Turistler İmza Veriyor

Edirne’de 3 Nehir 1 Şehir projesi kapsamında yapılması planlanan Millet Bahçesi’ne çevrecilerden tepkileri her geçen gün büyüyor. Gerçekleştirilecek projenin iptali için imza toplamaya başlayan Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri ve STK’lar, Saraçlar Caddesi’nde stant kurarak başlattı imza kampanyasında 1000 imzaya yaklaşıldı.

“Gençler Söğütlüğe Sahip Çıkıyor”

Edirnelilerin Söğütlük konusunda duyarlı olduğunu dile getiren Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren, üniversite öğrencilerinin projeye sahip çıktığını belirtti. Eren; “Bu konuda Edirneliler çok duyarlı. Ormanlarına sahip çıkıyorlar. Önümüzden rastgele geçen, bizi gören insanlardan imza alabiliyoruz. Bu imza yöntemi sadece kamuoyu yaratmak amacıyla. Kaç tane imza topladığımız bir önemi yok. 100 kişi çıkarız saraçlara 10 bin tane imza toplarız ama önemli olan kamuoyunda bir duyarlılık yaratmak. Söğütlüğe sahip çıkmak isteyen insanların bunu duymasını sağlamak. Bu imzalar ile birlikte resmi kurumlara ulaşarak halkın talebini onlara iletmek amacındayız. Biz bu çalışmalar sonucunda belki engel olamayacağız, ormanımızı kaybedeceğiz, doğal sit alanımızı kaybedeceğiz ama insanların bu duyarlılığını devam ettireceklerini düşünüyorum. Mahkeme sürecine girildi ama yapılmaması için elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Gençler çok sahip çıkıyor ‘Hayır kesilmesin, beton inşaat istemiyoruz’ diyorlar.” İfadelerini kullandı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

3 katlı ahşap binada çıkan yangın söndürüldü
Bağımsızlık Günü’nde Edirne’ye Akın Ettiler
Eğitim İş’ten Promosyon İhalesine Şerh
Avukatlar Eylemlilik Sürecini Erteledi
Şentürk’ten Seçmenlere Önemli Uyarı
Kırbıyık, sezon açılış konserini dinledi
Özlem Becan Uzunköprü Belediyesi’nin 41 ayını halkla ve basınla paylaştı
“Söğütlük, söğütlük olarak kalmalı”
Çocuk Müzesi, Minik Misafirlerini Ağırladı
Helvacıoğlu, Engelsiz Park'ta incelemede bulundu
Keşan’da evcil hayvan parkı kurulacak
Şehit Efkan Yıldırım ve Adnan Tunca, kabirleri başında anıldı