İmza Sayısı 1000’e Yaklaştı
Edirne’de halk arasında ‘Söğütlük’ olarak bilinen Edirne Kent Ormanı’nın bulunduğu noktaya yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin iptali için kentte bulunan STK’lar imza kampanyası başlattı. Kentte bulunan çevreciler ve STK’lar tarafından Millet Bahçesi projesinin iptal edilmesi için başlatılan imza kampanyasında sayı 1000’e yaklaştı.
Yayın Tarihi: 23 Eylül 2022, Cuma 07:00
Haberleri

Projenin İptali İçin Hem Edirneliler Hem de Turistler İmza Veriyor

Edirne’de 3 Nehir 1 Şehir projesi kapsamında yapılması planlanan Millet Bahçesi’ne çevrecilerden tepkileri her geçen gün büyüyor. Gerçekleştirilecek projenin iptali için imza toplamaya başlayan Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri ve STK’lar, Saraçlar Caddesi’nde stant kurarak başlattı imza kampanyasında 1000 imzaya yaklaşıldı.

“Gençler Söğütlüğe Sahip Çıkıyor”

Edirnelilerin Söğütlük konusunda duyarlı olduğunu dile getiren Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren, üniversite öğrencilerinin projeye sahip çıktığını belirtti. Eren; “Bu konuda Edirneliler çok duyarlı. Ormanlarına sahip çıkıyorlar. Önümüzden rastgele geçen, bizi gören insanlardan imza alabiliyoruz. Bu imza yöntemi sadece kamuoyu yaratmak amacıyla. Kaç tane imza topladığımız bir önemi yok. 100 kişi çıkarız saraçlara 10 bin tane imza toplarız ama önemli olan kamuoyunda bir duyarlılık yaratmak. Söğütlüğe sahip çıkmak isteyen insanların bunu duymasını sağlamak. Bu imzalar ile birlikte resmi kurumlara ulaşarak halkın talebini onlara iletmek amacındayız. Biz bu çalışmalar sonucunda belki engel olamayacağız, ormanımızı kaybedeceğiz, doğal sit alanımızı kaybedeceğiz ama insanların bu duyarlılığını devam ettireceklerini düşünüyorum. Mahkeme sürecine girildi ama yapılmaması için elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Gençler çok sahip çıkıyor ‘Hayır kesilmesin, beton inşaat istemiyoruz’ diyorlar.” İfadelerini kullandı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”