“Şiddeti Frenliyoruz” İkinci Etabı Başladı
Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER) ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası iş birliğiyle hayata geçirilen "Şiddeti Frenliyoruz" projesinin ikinci etabı uygulanmaya başladı. Uygulama kapsamında kentte bulunan taksi duraklarına 5 ayrı dilde yazılmış bilgilendirici broşür asıldı.
Yayın Tarihi: 23 Eylül 2022, Cuma 07:00
Haberleri

EKAMEDER ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası iş birliğiyle düzenlenen ‘Şiddeti Frenliyoruz’ projesinin ikinci etabı kapsamında Edirne’de bulunan taksi duraklarına Türkçe, İngilizce, Arapça, Kürtçe ve Bulgarca yazılmış bilgilendirici broşür asıldı.

Türkiye genelinde 3. Etabına geçilen projede Edirne’de ikinci etabı için start verildi. Kente gelen Bulgar vatandaşların yoğunluğu göz önünde bulundurularak broşürlere 5. Dilde eklendi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER) Başkanı Şahide Ağaoğlu ve dernek üyeleri hazırlanan broşürleri taksi duraklarına asarak, duraklarda çalışan şoförlere kadına şiddete karşı bilgilendirme yaptı.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, proje ile birlikte vatandaşların ve şoförlerin kadına şiddete karşı farkındalığının artmasının hedeflendiğini belirtti.

Farkındalığın arttırılması için çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği (EKAMEDER) Başkanı Şahide Ağaoğlu; “Ayrımcılığa karşı çıkmak için bu uygulamayı yapıyoruz. Duraklarınızı taksilerini şiddete karşı olunduğunu gösteren afişler asıyoruz. Gelen müşteri size güvenecek. Şiddet gören kadınlarımız araçlarınıza bindiğinde öncelikle karakola götürmeniz gerekiyor. Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezleri var oraya da bildirebilirsiniz. Taksi şoförlerinin bunu bilmesi gerekiyor. Şiddet gören birisini en yakın karakol ya da merkeze götürmek gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Tavuk Ormanı'nda 72 kuş türü bulunuyor
Milletvekili Yazgan’dan Edirnelilere ilk mesaj
OSB Yönetim Kurulu toplandı
Belediye mücadeleye başladı
Temiz bir çevre ve doğa için etkinlik yaptılar
Öğrencilerin konserlerine tam not
Çalılık alanda parçalanmış ceset bulundu
Saadet Partisi’nden “Dünya Çevre Günü” Mesajı
Edirne’de kaçakçılık operasyonu
Balkan Tohumcular Birliği kuruldu
Yarışmanın birincisi 2 gecelik tatil kazandı
Edirne OSB’ye cami yapılıyor