CHP’li Öztrak: “Ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Edirne’de, “Ne diyordu bir zamanlar. ‘Borç alan emir alır.’ Şimdi ben de soruyorum? Siz bu dostlardan hangi emirleri alıyorsunuz? Siz bu dostlara ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz? Buna cevap verin” dedi. 
Yayın Tarihi: 21 Eylül 2022, Çarşamba 21:32
Haberleri

CHP İl Başkanlığı, Edirne’de bir restoranda dayanışma yemeği düzenledi. Edirne CHP teşkilatının yoğun katılım gösterdiği yemeğe, CHP Genel Başkan Yardımcıları Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun da katılım gösterdi. 


Gecede CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP’li Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun konuşmalarının ardından Öztrak’ın ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

“Buna cevap verin”
Öztrak, konuşmasında şunları söyledi: 
“Önümüzde bir seçim var. Ama bu seçim normal bir seçim değil. Bu seçimde nasıl yönetileceğimize karar vereceğiz. Demokrasi ile mi yönetileceğiz, yoksa otokrat bir rejimle mi yönetileceğiz? Her geçen gün sesimiz biraz daha mı kısılacak, yoksa özgürce kendimizi ifade edebileceğimiz bir rejimle mi yönetileceğiz? Amerika Birleşik Devletleri Başkanının, ‘O rahibi buraya gönder.’ Dediğinde apartopar rahibi alıp uçağa bindiren emperyalizme teslim olmuş anlayışla mı yönetileceğiz. New York’ta Central Park’ta günler volta atıp Amerika Birleşik Devletleri Başkanını bekleyen emperyalizme teslim olmuş anlayışla mı yönetileceğiz, yoksa anti emperyalist anlayışla mı yönetileceğiz. Buna karar vereceğiz. Cari açığı düşüreceğiz dediler, cari açığın düştüğü falan yok. Cari açık artıkça artıyor. 128 milyar dolar rezervimizi yaktılar. Yetmedi bu sene 70 milyar dolar daha yaktılar. 50 milyar dola, Merkez Bankası kasası açık veriyor. Diyor ki, ‘Biz kasayı dostlarımızın yardımlarıyla dolduruyoruz.’ Yani dostlarının himmetine muhtaç olduğumuzu da açık seçik söylüyor. Dostlarından aldıkları borçlarla kasayı dolduruyorlarmış. Kendi sözleriyle cevap vereyim. Ne diyordu bir zamanlar. ‘Borç alan emir alır.’ Şimdi ben de soruyorum? Siz bu dostlardan hangi emirleri alıyorsunuz? Siz bu dostlara ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz? Buna cevap verin. 


Yapacağız’ dediğiniz konutların müteahhitleri hepsi kaçtı”
Şimdi çıktılar, diyorlar ki, ‘250 bin konut yapacağız. 250 bin daha yapacağız. 5 senede 500 bin konut yapacağız. Yapın, elinizi tutan var mı? Elinizi tutan yok. Ama 2019’da çıktınız, ‘Her sene vatandaşa 100 bin sosyal konut yapacağız.’ Dediniz. Yaptınız mı? Hayır. Ben çok açık söyleyeyim. 2019’dan bu yana meydana gelen bir tek şey var o da şu. 2019 yılında konut için asgari ödeme 894 liraydı, bugün 2 bin 280 lira. O gün de ‘Senede 100 bin konut yapacağız.’ diyordunuz. Bugün de senede 100 bin konut yapacağız.’ Diyorsunuz. 2019’dan bu yana ‘yapacağız’ dediğiniz konutların müteahhitleri hepsi kaçtı. Bitiremediniz, yapamadınız. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Ama biz söz veriyoruz, milletimize. Geldiğimiz zaman bu 500 bin konut değil sadece. Çok daha fazlasını yapacağız. Bugün konut almak için müracaat eden vatandaşlarımız şunu bilsinler. O müracaat eden vatandaşlarımızın tamamına biz sosyal konut vereceğiz.” Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Tavuk Ormanı'nda 72 kuş türü bulunuyor
Milletvekili Yazgan’dan Edirnelilere ilk mesaj
OSB Yönetim Kurulu toplandı
Belediye mücadeleye başladı
Temiz bir çevre ve doğa için etkinlik yaptılar
Öğrencilerin konserlerine tam not
Çalılık alanda parçalanmış ceset bulundu
Saadet Partisi’nden “Dünya Çevre Günü” Mesajı
Edirne’de kaçakçılık operasyonu
Balkan Tohumcular Birliği kuruldu
Yarışmanın birincisi 2 gecelik tatil kazandı
Edirne OSB’ye cami yapılıyor