“Tüm Mülklerimi Satışa Çıkarıyorum”
Edirne’nin tanınan simalarından iş insanı ve eski Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan, kent otogarı ile yaptığı tüm işlerde haksızlığa uğradığını öne sürdü. Tüm mal varlığını satışa çıkaracağını dile getiren Altunhan; “Yeni bir karar aldım, ciddi ciddi söylüyorum. Şu oturduğumuz otelden başlayıp tüm mülklerimi satışa çıkarıyorum. Taliplisi varsa buyursun gelsin. Şaka değil, gerçek konuşuyorum. Çünkü artık Edirne’de bir şeylerin suyu çıktı.” Dedi.
Yayın Tarihi: 21 Eylül 2022, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirneli İş İnsanı ve Eski Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan, kentte bir otelde basın mensupları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Altunhan, yaptığı işlerde haksızlığına uğradığını öne sürerek otogarın 7 – 8 kere ihaleye çıkmasına rağmen kimsenin almadığını söyledi. Edirne’de bulunan tüm mülklerini satacağını dile getiren Altunhan; “Yeni bir karar aldım, ciddi ciddi söylüyorum. Şu oturduğumuz otelden başlayıp tüm mülklerimi satışa çıkarıyorum. Taliplisi varsa buyursun gelsin. Şaka değil, gerçek konuşuyorum. Çünkü artık Edirne’de bir şeylerin suyu çıktı. Edirne’de ne iş adamı ne tüccar yetişiyor. İllaki bir köstek koyuluyor.  Edirne’de bir şey yapacağız, birileri geliyor yanlış yaptın. Dün avukatım bile bütün yaptığımız işlerde mahkemelik olduğumuzu söyledi. Ben hırsızlık, eşkiyalık yapmıyorum. Edirne’de istihdam yaratmak için insanlara iş vermek için mücadele eden birisiyim. Mustafa Altunhan’ın çalışmaktan başka hiçbir suç işlemez, sadece ben çalışmayı bilirim. Son günlerde otogarla ilgili bir olay oldu adalet aradım. Bekliyorum. Otogarda hak kayıplarım oldu. Kovit döneminde kirasını aksatmadan ödedim, kimse de arkamızda durmuyor. Sonra kalkıyorlar birisine istedikleri yerde yer veriyorlar. Bu otogarı bana zorla verirlerken dönemin vali, belediye başkanı, emniyet müdürü, jandarma komutanı zorla verdiler burasını bana. Namus sözü verdik Vali Beye, devlete namus sözü verdik. Bu otogarda bedava oturmayacağız kiralayacağız diye. Otogar 7-8 kere ihaleye çıktı kimse almadı. Bütün her şeyimi riske atıp otogarı kiraladım. Ne için devletime verdiğim söz için. Şimdi de Vali de Belediye Başkanı da Emniyet Müdürü de herkes bana sahip çıkacak, haklarımı koruyacak.  Yük Mustafa Altunhan’ın üzerine kaldı, ben orada verdiğim sözü tuttum. Şimdi de rica ediyorum o gün bana bu otogarı nasıl verdiyseler şimdi de bana sahip çıkacaklar. Öyle mahalle arasından araba kaldırtmayacaklar.” İfadelerini kullandı.

İlerleyen günlerde yapılması planlanan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde aday olacak mısınız? Sorusunu yanıtlayan Altunhan, ETSO başkanlığına aday olmayacağını söyledi.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

29 liraya mis gibi çamaşır
Silahlı kavgayla ilgili 3 kişi tutuklandı
Türkan Seçkin, Fotoğraflarla Anıldı
Şimdi de RSV salgını!
“Et 250 Lira Oldu Mu, Hiç Kimse Bağırmasın”
Vali Kırbıyık Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda incelemelerde bulundu
Hastane Caddesi'nde üstyapı çalışmaları sürüyor
100. yıla vefa yemeği
Veteriner hekimlerin elinde çip yok
"Biz Kamunun Üvey Evladı Mıyız?"
Evde kuskus üretecek kadınlar arıyor
15 ev dışarıda kaldı