Sedan Turizm’den Balkan turu
Edirne’nin önde gelen tur şirketlerinden Sedan Turizm, 3-9 Ekim 2022 tarihleri arasından Balkan ülkelerine geniş kapsamlı tur düzenliyor. Sedan Turizmle, uygun fiyata Balkan turu yapmak isteyen seyahat severler için kampanya yapıldığını duyurdu.
Yayın Tarihi: 19 Eylül 2022, Pazartesi 07:00
Haberleri

Yapılan yazılı açıklamada, “Baştanbaşa Balkanlar turu, 5 gece yarım pansiyon konaklama ekstra turlar dahil.

Yunanistan(Selanik)-Makedonya(Bitola-Ohrıd)-Arnavutluk(Tiran)-Karadağ(Bar)-Hırvatistan(Dubrovnik)-(Neum)-Bosna Hersek(Sarayevo)-Sırbistan(Belgrad)-Bulgaristan(Sofya) Hareket Tarihi  :03/Ekim/2022 Pazartesi akşamı  Saat: 22.00 hareket yeri: Kipa Shell benzin  istasyonu yanı dönüş : 09/Ekim/2022 Pazar akşamı dönüş

ücret: 349 Euro not: rezervasyon sırasında pasaport bilgileri ve 200 Euro kapora ücreti alınacaktır.

 Kalan ödemeler 3 gün kala  ofisimize yapılması gerekmektedir” denildi. Ücrete dahil hizmetler, ulaşım- rehberlik-hotel konaklama(sabah kahvaltısı-akşam yemeği)-1 Ohrid tekne turu-Makedon gecesi(yerel restoranda)-yerel restoranda Boşnak köftesi-araç içi günde 1 servis sıcak ikram-günde 2 adet 0,50 cc su ikramı. Ücrete dahil olmayan  hizmetler, konut fonu - müze giriş ücretleri-yerel rehberlik-öğle yemekleri-hotellerde ve yemeklerde alınan ekstralar-şahsi harcamalar” denildi.

Gezi programı ise şu şekilde yer verildi:

1. GÜN 03-04 EKİM 2022 EDİRNE -SELANİK-BİTOLA-OHRİD

Edirne’den gece 22:00 hareketimiz ile  Pazarkule(Türk), Kastanıes(Yunan) sınır kapılarında gümrük & pasaport işlemleri sonrası Yunanistan’a giriş. Orestıada,Dedeağac, Gümülcine Iskece ve Kavala'yı panoramik olarak görüyoruz. Kavala yakınlarında sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoromikşehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini gördükten ettikten sonra Makedonya’ya doğru hareket ediyoruz burada ilk olarak Bitola(Manastır da) Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri lise eğitimini aldığı Manastır Askeri İdadisi ni geziyoruz ardından Ohrıd’e geçerek Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz PantAlemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Misafirlerimizle ücrete dahil  düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne turumuzu gerçekleştirerek konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ohrid`deki otelimizde.

2.GÜN 05 EKİM 2022 OHRİD –ST.NAUM- TİRAN – İŞKODRA

Sabah erken saatler de alacağımız kahvaltı ardından Ohrid gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naumturunu gerçekleştiriyoruz. Serbest zaman ve turumuz sonrasında Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Ohrid'den ayrılarak 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de

Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, turumuzda Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun panoramik olarak gerçekleştirdikten sonra Arnavutluk`taki son durağımız olan Işkodra`ya geçiyoruz. panoramik olarak Işkodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra otelimize transferimizi sağlıyoruz. Konaklama İşkodra veya Ulcinj’deki otelimizde akşam yemeği.

 

3.GÜN 06 EKİM 2022 İŞKODRA - BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK – TRİBİNJE

Sabah erken saatlerinde Murigan üzerinden Avrupa`nin resmi olarak tanınan en geç devleti Karadağ`a geçiyoruz. Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Budva’ya varış. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak  yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden öğleden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otele yerleşme Konaklama ve akşam yemeği Tribinje'deki otelimizde.

 

4.GÜN 07 EKİM 2022 TRİBİNJE- POÇİTEL - MOSTAR – SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. Yol üzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel'e uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostaravariş. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saray Bosna`ya hareket. Varış sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna'daki otelimizde.

 

5.GÜN 08 EKİM 2022 SARAYBOSNA - BELGRAD

Sabah kahvaltımız ardından, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Belgrad’a yola çıkış. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından otelimize transfer. Konaklama ve akşam yemeği Belgrad'daki otelimizde.

 

6.GÜN 09 EKİM 2022 BELGRAD - SOFYA - EDİRNE

Sabah kahvaltımız ardından Sofya-Plovdıv üzerinden Edirne’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Bir başka Sedan Turizm gezisinde buluşmak dileğiyle. NOT : Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Haber Merkezi

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Seyyar Satıcının İsyanı
Gaytancıoğlu: “Çiftçi bir buçuk, 2 milyar liraya yakın bir zarar etti”
Dilimle baklava devri!
“Çocuklarımızı AKP zihniyetinin karanlığına teslim etmeyeceğiz”
29 liraya mis gibi çamaşır
İYİ Partili Balcı, adaylığını açıkladı
3 harfli marketlere fahiş fiyat denetimi
Ani hava değişimine dikkat!
Silahlı kavgayla ilgili 3 kişi tutuklandı
Türkan Seçkin, Fotoğraflarla Anıldı
ADD: Bu gidiş, iyi gidiş değildir!
İpsala ilçesinde okul servisleri denetlendi