Karadağ'dan Azerbaycan'a Destek Mesajı
Edirne Azerbaycan Evi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tamer Karadağ, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karadağ, her zaman Azerbaycan halkının yanında olduklarının mesajını verdi.
Yayın Tarihi: 14 Eylül 2022, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne Azerbaycan Evi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tamer Karadağ, geçtiğimiz gün Azerbaycan ve Ermenistan arasında çıkan çatışmayı değerlendirdi. Karadağ; "Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre; 12 Eylül gecesinin ilk saatlerinde Laçin, Kelbecer ve Daşkesen bölgesindeki dağlık araziden, karanlıktan ve derelerden faydalanarak Azerbaycan ordusu birliklerinin mevzileri ile ikmal yolları arasındaki alanları farklı yönlerde mayınlamaya çalışan Ermeni askerlerinin tespit edildiği ve Azerbaycan askerlerinin müdahalesiyle çatışma çıkmıştır. Bölgede yaşanan çatışmalarda Ermenistan tarafından açılan ateşe Azerbaycan ordusu misliyle karşılık vermiştir.

Bizler; Türkiye'de yaşayan, uzun yıllardır anadolu toprağını yurt edinmiş yaklaşık 5 milyon Azerbaycan kökenli Türk ve Azerbaycan Türkiye diasporasının anadan doğma üyeleri olarak, bütün dünyanın ve özellikle, tarih sahnesinde  1918 ve 1992  yıllarında Azerbaycan Türklerine soykırım ve katliamlar yaparak, öz yurdumuza ve öz insanımıza büyük acılar yaşatan katil Ermenistan ve destekçileri olan ülkelerin bilmeleri gerekmektedir ki, dünya savaş tarihi bir çok kez küllerimizden yeniden doğarak zaferlerimize tanıklık etmiştir. Özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılda Azerbaycan Devleti Cenap Başkanı İlham Aliyev başta olmak üzere vatandaşlarıyla ve coğrafyasıyla bizlerin parlayan yıldızıdır. Gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda hem cephede, hem de cephe gerisinde seve seve görev alacağımızı belirtmek isteriz. Bu konuda samimiyetimiz ebedi, yüreğimiz ve dualarımız Azerbaycan halkı ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri iledir." İfadelerini kullandı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Seyyar Satıcının İsyanı
Gaytancıoğlu: “Çiftçi bir buçuk, 2 milyar liraya yakın bir zarar etti”
Dilimle baklava devri!
“Çocuklarımızı AKP zihniyetinin karanlığına teslim etmeyeceğiz”
29 liraya mis gibi çamaşır
İYİ Partili Balcı, adaylığını açıkladı
3 harfli marketlere fahiş fiyat denetimi
Ani hava değişimine dikkat!
Silahlı kavgayla ilgili 3 kişi tutuklandı
Türkan Seçkin, Fotoğraflarla Anıldı
ADD: Bu gidiş, iyi gidiş değildir!
İpsala ilçesinde okul servisleri denetlendi