Pekcanlı: “Edirne'de oylarının yüzde 18’e düştüğüne AKP'liler bile inanmaz”
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Edirne ziyaretini değerlendirdi. Pekcanlı, “Kılıçdaroğlu’nun Edirne'de CHP oyun yüzde 18’e düştüğü için Edirne’ye geldiği” yönündeki söyleminin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin Edirne'de oylarının yüzde 18’e düştüğüne AKP'liler bile inanmaz” ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 12 Ağustos 2022, Cuma 10:56
Haberleri

Pekcanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu ziyaretini sonrası açıklamalarda bulundu. 2 gün keyifli bir program geçirdiklerini ifade eden Pekcanlı, “Yani bu yüzde 18’e rivayetini kim çıkardı, bilmiyoruz. Sadece bir iki tane arkadaş bunu sosyal medyasında gündem oluştursunlar diye yazıp söylüyor. Arkası da boş olan söylemler. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Edirne'de oylarının yüzde 18 düştüğünü AKP'liler bile inanmaz. Ya bırakın Cumhuriyet Halk Partilileri, AKP'liler bile inanmaz. Tam tersini söyleyeyim, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yaptırdığı bütün anketlerde şu an Türkiye çatıda yaptırdığı bütün anketlerde yani çoğunda Cumhuriyet Halk Partisi'nin en çok oy aldığı illerin başında Edirne geliyor. Anketlerden bu çıkıyor. Genel başkanımızın Edirne'ye gelmesi bununla alakalı bir program değildir. Daha önce biliyorsunuz genel başkanımız Edirne Belediyesi'nin Atatürk Kültür Merkezi'nin açılışıyla ilgili zaten gelecekti. Böyle bir belediye başkanımızın talebi olmuştu ama program yoğunluğundan dolayı bir de, meclisin tatilinden kaynaklanan 8 programlık bir genel başkanımıza grup toplantısı hazırlandı. Bu 8 toplantılık grup toplantısı ikincisi Erzurum'dan sonra Edirne'de oldu. Yani Erzurum'da oylar çok düştükçe, Edirne'de oylar yüksektir falan bunlar, ne Erzurum'un oylarının düşme olmasıyla. Tabi ki siyasi partilerin hedefi en çok oyu almaktır. Bunun için çalışmaktır. Bunun için de mücadele etmektir. Çok saçma söylem bunlar. Genel başkanımız Edirne'ye geldi. Gayet de keyifli bir programda noktaladık iki gün Edirne'de kaldı. Bizler de çok mutlu ettik. Çok keyifli bir şekilde Edirne'den ayrıldı. O yüzde 18, oyumuzun düştüğünü söyleyenler de herhalde en son artık final anında Saraçlar caddesindeki görüntüyü görmeyenlerdir diyorum. Başka da bir şey söyleyemeyeceğim” şeklinde konuştu.

“13’ncü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olacağına kim garanti ediyor”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Kılıçdaroğlu’nu, Büyük Taarruz'un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması konuşmasına 13’ncü Cumhurbaşkanı olarak davet etmesinin gündem olduğunu aktaran Pekcanlı, “Recep Gürkan belediye başkanıdır ama siyasi bir kişiliktir. Beklentileri arasında da kendi partisinin genel başkanını Cumhurbaşkanını görmek kadar doğal olan bir şey yoktur. Bence fazla büyütüldü. Yani Recep Gürkan'ın böyle bir beklentisinin olması fazla büyütüldü. Normal olan bir şey. Benim de gönlümden geçen 13’ncü Cumhurbaşkanı'nın Kemal Kılıçdaroğlu olması ki, Recep Gürkan bunu söylerken davet ederken söyledi.  AK Partili seçilmişler ayağa kalktı. ‘Vay efendim siz böyle seçimi Cumhurbaşkanını nasıl böyle söylersiniz’ diye. Seçilmiş olan Cumhurbaşkanı 12’nci Cumhurbaşkanı, 13’ncü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olacağına kim garanti ediyor. Bizim gönlümüzden Kemal Kılıçdaroğlu geçiyor. Sayın vekilin, sayın il başkanının gönlünden kendi genel başkanları geçer. 13’ncü Cumhurbaşkanı'nı belirlemek sadece AK Parti'lilerin elinde olan bir şey mi, ki göreceğiz en yakın zamanda” dedi. 

 “Zıpkınkurt’un bu yaptığı sadece Edirne'ye zarar veriyor”

Pekcanlı, Kılıçdaroğlu ziyareti öncesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt’a davetiye götürmek için randevuya taleplerinin olduğunu, Zıpkınkurt’un kendisini davet etmediğini belirterek, “ETSO’yla, kurumu kendisiyle veya yönetimleriyle alakalı bir sıkıntımız yok. Sadece şöyle bir şey oldu. Genel Başkanımızın Edirne programıyla ilgili sayın vekillerle beraber sizlerle takip etmişsinizdir. Son hafta biz bütün kurum, kuruluşları ayırt etmeden davet etmeye, davetiyeyi elden götürmek için randevu alıp gitmeye karar verdik. Bu çalışmalar esnasında milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt'u telefonla aradı. Bu şekilde milletvekilleriyle beraber kendisini davet etmek için randevu istedi. ETSO Başkanı da, ‘İl başkanı hariç sizler buyurun gelin’ dedi. Sanki ETSO Başkanı'nın babasını çiftliği, Edirne Ticaret Sanayi Odası. Böyle bir talebi, böyle bir cevap zaten Recep Zıpkınkurt'a yakışır, Edirne'de. Ki ben bir kurumu siyasi partinin başında olan bir kişiyim. Ne kendisini Fevzi Pekcanlı olarak ziyaret etme gibi bir niyetim var. Ne de kendisinin Recep Zıpkınkurt gibi bizi daveti kabul edip etmeme gibi bir durumu var. Kendisi sanayi odası başkanı. Ben de ana muhalefet partisinin il başkanıyım ki davetler esnasında fotoğraflardan takip ettiğiniz kadarıyla, muhalif olarak kendilerini isimlendirdiği birçok kişiyi biz gittik kendilerini genel başkanımızın programına davet ettik. Sayın Zıpkınkurt’un bu yaptığı sadece Edirne'ye zarar veriyor. Bu tavır sadece Edirne’de ona yakışır,  kendisine yakışanı yapmıştır. Ben ana muhalefet partisinin il başkanıyım, ana muhalefet liderinin Edirne'ye gelişi için davet etmeyle ilgili randevu talebine böyle cevap veriyorsa sadece Edirne kaybeder. Bu gibi yöneticilerden artık Edirne'nin arınması lazım. Temizlenmesi lazım. İnşallah daha aklıselim yöneticiler gelir diyorum. Başka da bir şey söylemek istemiyorum” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

3 katlı ahşap binada çıkan yangın söndürüldü
Bağımsızlık Günü’nde Edirne’ye Akın Ettiler
Eğitim İş’ten Promosyon İhalesine Şerh
Avukatlar Eylemlilik Sürecini Erteledi
Şentürk’ten Seçmenlere Önemli Uyarı
Kırbıyık, sezon açılış konserini dinledi
Özlem Becan Uzunköprü Belediyesi’nin 41 ayını halkla ve basınla paylaştı
“Söğütlük, söğütlük olarak kalmalı”
Çocuk Müzesi, Minik Misafirlerini Ağırladı
Helvacıoğlu, Engelsiz Park'ta incelemede bulundu
Keşan’da evcil hayvan parkı kurulacak
Şehit Efkan Yıldırım ve Adnan Tunca, kabirleri başında anıldı