TÜ’den Soydaş Hekimlere Eğitim Desteği
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı, “Balkanlardaki Türk Hekimlerine Sünnet Cerrahi Eğitimi Kursu” düzenledi. Türk Üroloji Derneği ve Türk Üroloji Akademisi’nin katkılarıyla düzenlenen eğitimlere, Bulgaristan’dan gelen soydaş hekimler katıldı.
Yayın Tarihi: 09 Ağustos 2022, Salı 07:00
Haberleri

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, kapılarını Balkanlarda yaşayan soydaş hekimlere açtı. Bulgaristan’dan Trakya Üniversitesine gelen soydaş hekimler, sünnet operasyonu hakkında eğitimler alarak canlı cerrahi uygulamalarına katıldı.

Tüm bilimsel çalışmalarda önemi vurgulanan sünnet için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı tarafından gerçekleştirilen eğitimlere katılan hekimler, sünnet hakkında bilinmesi gerekenler ile sünnet konusunda güncel yaklaşımlar ve tekniklerle ilgili bilgiler aldı.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İrfan Atakan, sünnetin ne zaman yapılacağı ve kimlere yapılacağı hakkında geniş bilgiler vererek, yenidoğan sünneti ile ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Program kapsamında bir sunum gerçekleştiren Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Akdere de sünnet teknikleri ve önemi konusunda açıklamalarda bulundu.

Programa eğitici olarak katılan Opr. Dr. Hakan Çakıcı ise sünnet cerrahisi ve sonrası gelişebilecek komplikasyonlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Soydaşlardan gelen sünnet talebine cevap verebilmek adına bu tür eğitimler düzenlediklerini ve ihtiyacı karşılamaya yönelik adımlar attıklarını belirten Doç. Dr. Hakan Akdere, gelen yoğun ilgi ve talep doğrultusunda bu süreçleri organize etmeye devam edeceklerini söyledi. Balkanlardaki soydaş hekimlere yönelik farklı proje ve çalışmalar gerçekleştirmeyi sürdüreceklerini ifade eden Doç. Dr. Hakan Akdere “Bu eğitimlerin ardından Holep yöntemi ile prostat tedavisine yönelik eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca çocuklarda hemodiyaliz konusunda bizlere ulaşan talepler var. Bu konuda da Bulgaristan’dan hekim ve hemşirelerimizi burada ağırlamaktan, onlara eğitim vermekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Trakya Üniversitesi Hastanesinde iki gün boyunca süren program, teorik eğitimlerin ardından yine Üroloji Ana Bilim Dalı akademisyenlerinin eşliğinde canlı vakalar üzerinde uygulamalı eğitimlerle devam etti. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mahkeme'den kovuşturmaya yer olmadığı kararı
Başkan Gürkan Bulgaristan’da
Kızlar galibiyetle başladı
3 kişi yaralandı
"Üretici kara kara düşünmeye başladı"
"Amatör kulüpler daha çok desteklenmeli"
Çakır: “gelecek inşa etmeye devam edeceğiz”
Aksal söz verdi
Edirne'yi karış karış geziyor
“Emeklilerin Meclis’teki sesi olacağız”
Tohumculuk sektörü pazar payını artırıyor
Musabeyli çevrim dışı