Balkona taşan Atatürk sevgisi
Edirneli Ahmet, Birsel Esenboğa çiftinin Atatürk sevgisi dikkatleri üzerine topluyor. Dilaverbey Mahallesi Türk Ocağı Sokak Sezen Apartmanın giriş katındaki evlerinin balkonunu Atatürk portresi ile süsleyen Esenboğa çifti, kentte Atatürk sevgisi ile tanınıyor. Çiftin balkonunda yer alan Atatürk portreleri, sokaktan geçenlerin ilgisini çekiyor.
Yayın Tarihi: 06 Ağustos 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

Ahmet Esenboğa, 10 yıldan beri balkonunda Atatürk posteri olduğunu belirterek, “Çiçekleri çok seviyoruz. Toprakla uğraşmasını çok seviyoruz. İnsanlar görünce burada balkonda dikkat çekiyor. Gelip geçen bakıyor. Daha çerçeveli olmayan resimler de var. Onları da en yakın zamanda yaptırıp asacağım. Yaz, kış orada duruyor. Duvara Atatürk portresi çizdirmeyi düşünüyorum. Çok güzel bir duygu” dedi.

 “Atatürk’ümüzle gurur duyuyoruz”

Birsel Esenboğa, Atatürk’ü herkesin görmesini istediğini ifade ederek, “Atatürk’ü seviyoruz. Onunla gurur duyuyoruz. Herkesin de görmesini istiyoruz. O yüzden balkonumuza Atatürk portrelerini astık. Bizim evimizin içinde hep vardı zaten. Daha annemizin zamanında Atatürk portreleri duvarımızın bir köşesinde muhakkak vardı. Evlendikten sonra da eşimle birlikte hep sürdürdük. Odamızın bir köşesinde Atatürk resmi vardır. Şimdi de balkonumuzda uzun yıllardır Atatürk resmi var. Atatürk’ümüzle gurur duyuyoruz. Herkes görsün, herkes birer tane portre assın, bayrak assın. Bu Türkiye bizim. Bize emanet eden kişi de zaten Atatürk’tür. Onun değerini bilmemiz gerekiyor. O’nu sevgi ve saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Şahin: “Talep etmeyen esnaf için belediyeden zam istemem”
İstismar İddiasına tutuklama
Öztunç’la Gürkan’dan aşure ikramı
TÜMKİAD'dan 4 bin aşure İkramı
Bulgaristan'dan Gelen Öğrencilere Edirne Turu
“Saldırıları Derhal Durdurun”
Trakya Müzik Festivali'nde Yıldızlar Geçidi
TÜ’den Soydaş Hekimlere Eğitim Desteği
Arpacı, yaz okulu destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti
"Bizim başarımız milletin gönlüne girmekten geçiyor”
“Günlük hayat küresel ısınmanın etkilerine göre planlanmalı”
İşkur aracılığıyla eleman ihtiyacını karşılayan iş yerlerine ziyaret