TÜ Sanal Fuarda Öğrenci Adaylarıyla Buluştu
Trakya Üniversitesi, YÖK tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022”ye katılarak üniversite tercihi yapacak öğrenci adaylarıyla buluştu. 01-03 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen sanal fuarda, üniversite adaylarına Trakya Üniversitesi tanıtıldı.
Yayın Tarihi: 06 Ağustos 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

Trakya Üniversitesi, YÖK tarafından organize edilen ve üniversiteler ile programlarının dijital ortamda tanıtılmasını hedefleyen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022” tercih fuarına katıldı. Trakya Üniversitesinin dijital olarak tanıtıldığı fuarda, öğrenci adaylarına Edirne ve Trakya Üniversitesi hakkında bilgiler verildi. Trakya Üniversitesi, Türkiye’nin farklı yerlerinden sanal fuara katılan çok sayıda öğrenci ile bir araya geldi.

Türkiye’den yaklaşık 200 yükseköğretim kurumuyla birlikte Trakya Üniversitesinin tanıtıldığı fuara öğrenci adaylarının ilgisi yoğun oldu. Trakya Üniversitesini tercih etmeyi düşünen öğrenciler, merak ettikleri hususlarda canlı sohbet yoluyla Trakya Üniversitesinin uzman personelleri tarafından bilgilendirildi.

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan akademik ve idari personeller, bölüm ve programlar ile akademik yapı, sosyal ve kültürel olanaklar, yurt ve konaklama imkânları, burslar, destekler, öğrenci kulüpleri, etkinlikler ve kampüs yaşamı başta olmak üzere birçok konuda ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Fuar süresince Trakya Üniversitesinin akademik birimleri tarafından gerçekleştirilen webinarlar ile tercih etmek istedikleri bölümler ve programlar hakkında detaylı bilgi sahibi olan öğrenci adayları, üniversite ile ilgili her türlü bilgi, tanıtım içeriği ile resim galerisi vb. materyallere de Trakya Üniversitesi standı üzerinden ulaşabildi.

Trakya Üniversitesinin öğrencilerine sağladığı akademik ve sosyal olanaklar hakkında Trakya Üniversitesi standını ziyaret eden ve üniversite temsilcileriyle çevrim içi olarak görüşme imkânı bulan aday öğrenciler, Trakya Üniversitesi standından olumlu izlenimlerle ayrıldı. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Şahin: “Talep etmeyen esnaf için belediyeden zam istemem”
İstismar İddiasına tutuklama
Öztunç’la Gürkan’dan aşure ikramı
TÜMKİAD'dan 4 bin aşure İkramı
Bulgaristan'dan Gelen Öğrencilere Edirne Turu
“Saldırıları Derhal Durdurun”
Trakya Müzik Festivali'nde Yıldızlar Geçidi
TÜ’den Soydaş Hekimlere Eğitim Desteği
Arpacı, yaz okulu destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti
"Bizim başarımız milletin gönlüne girmekten geçiyor”
“Günlük hayat küresel ısınmanın etkilerine göre planlanmalı”
İşkur aracılığıyla eleman ihtiyacını karşılayan iş yerlerine ziyaret