Havsa Kapalı Pazar yeri açıldı
Edirne’nin Havsa ilçesinde geçtiğimiz yıl çalışmaların başlatıldığı ‘Kapalı Pazar Yeri’ projesinin açılışı gerçekleştirildi. 7 bin metrekarelik çatı inşasının ardından Havsa ilçesinde 25 yıldır planlanan proje tamamlandı. Proje kapsamında yapılan çatı aynı zamanda güneşten elektrik de üretecek.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2022, Cuma 07:00
Haberleri

2021 yılında temeli atılan Havsa ‘Kapalı Pazar Yeri’ projesi tören ile açıldı. 7 bin metrekarelik çatı inşasının bitirilmesinin ardından Havsa ilçesinde 25 yıldır çeşitli dönemlerde planlanan proje tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı.

Gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından konuşmalara geçildi.

Projede emeği geçen herkese teşekkür eden Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Havsalı vatandaşlara sıcak yaz günlerinde, soğuk kış günlerinde çok ciddi katkı sağlayacağını değerlendirerek, Pazar Yerinin hizmete açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti.

Ortaya çok güzel bir eserin çıktığını belirten Vali Kırbıyık, projeye destek veren herkese teşekkür etti.

Havsa’nın Edirne için son derece önemli bir ilçe olduğunu vurgulayan Vali Kırbıyık, coğrafi konumu,  ulaşım alanına yakınlığı, ulaşım konusundaki avantajlı pozisyonu, tarımsal kapasitesi, tarımsal üretim kapasitesi, fabrikaları ve üretim tesisleri noktasında çok önemli bir ilçe olduğunu ifade etti.

 “Havsa’mızı İç Gümrükleme alanına kavuşturacağız”

Geçtiğimiz günlerde ilk kazması vurulan Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi ile Havsa’nın adının artık taşkınlarla anılmayacağını vurgulayan İba, “Yine Edirne’mizdeki işsizlik sorununa çare olacak, ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak olan projelerin yapımına engel olmak isteyenlere de buradan gür bir sesle diyorum ki, Havsa’mızı İç Gümrükleme alanına kavuşturacağız. Havsamıza, siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmenin büyük heyecanını ve coşkusunu ilk günden bu yana yitirmedik. İlçemiz ve hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına, taleplerine her zaman kulak verdik. Sizleri dinleyip, sizlere hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Çünkü AK Belediyecilik, Gönül Belediyeciliğidir. Çünkü AK Parti, vatandaşın partisi, bizler de vatandaşın hizmetkarları olmaya devam edeceğiz. Ben tekrardan çok amaçlı Yeni Kapalı Pazar Yerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şunu çok iyi biliyorum ki, Havsalıhemşehrilerimizle el ele gönül gönüle daha nice güzel projelerin açılışlarını gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

Törende konuşma yapan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “2014’de Havsalı vatandaşlarımıza verdiğimiz ‘Havsa’yıbam başka bir yer yapacağız’ sözünü tuttuk. Kısa süre önce Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesinin ilk kazmasını vurmuştuk. İnşallah Havsa’nın meydan projesini de en yakın zamanda başlatacağız.” Dedi.

“Bu pazar yeri onların destekleriyle meydana getirdik”

Yeni Kapalı Pazar Yerinin yapımında çok destek aldıklarını söyleyen Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, “Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizlere desteği çok büyük oldu ve kendi bütçesinden bizlere hibe sağladı. Yine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız hibeyle bizlere destek oldu. Tabi ki AK Parti İl Başkanımız Belgin İba bizlere projenin her aşamasında desteklerini sağladı. Bugün bu pazar yeri onların destekleriyle meydana getirdik. Havsamınza bir meydan kazandırmak için projemizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Açılış Programına İlçe Müftüsü Nurettin Şentürk ve ilçe imamlarının Şükür Dua’sı ile devam edildi. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dilimle baklava devri!
29 liraya mis gibi çamaşır
3 harfli marketlere fahiş fiyat denetimi
Ani hava değişimine dikkat!
Silahlı kavgayla ilgili 3 kişi tutuklandı
Türkan Seçkin, Fotoğraflarla Anıldı
ADD: Bu gidiş, iyi gidiş değildir!
İpsala ilçesinde okul servisleri denetlendi
Okullarda iş güvenliği ve ilk yardım eğitimi
Vali Kırbıyık Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı’nda incelemelerde bulundu
Hastane Caddesi'nde üstyapı çalışmaları sürüyor
100. yıla vefa yemeği