“Büyükbaş hayvan üreticilerinin mağduriyeti giderildi”
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'nın, köy ziyaretleri sırasında üreticilerden gelen dilek ve talepleri not alarak  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmesinin ardından buzağıların bazıları için destek alamamak ve bunun doğurduğu mağduriyet çözüme kavuştuğunu bildirdi.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2022, Cuma 07:00
Haberleri

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, köy ziyaretleri sırasında üreticilerin istek ve taleplerini dinleyerek her biri ile yakından ilgilenmiş ve onlara sorunun çözümü için söz vermişti. Başkan İba, üreticilerin taleplerini Ankara'ya iletmek üzere not alarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder’e iletmesinin ardından harekete geçilerek bu konuda önemli adımlar atıldı.

Tebliğ değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmasının ardından çok sayıda hayvan yetiştiricisinin AK Parti Edirne İl Başkanı İba'nın ilettiği mağduriyet sona ermiş olacak.

Önceki dönemde yürürlüğe konulan "üreme parametresi" uygulamasının, son dönem üreticilerin mağduriyet yaşamalarına sebep olmasının ardından harekete geçilmiş ve yeni bir çalışmaya imza atılmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ilgili talep için yaptığı yeni çalışma, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisine sunularak  tebliğde yapılan değişiklik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasına bırakıldı. Yapılan değişikliği inceleyerek imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçimini hayvancılıkla sağlayan üreticilerin yüzünü güldürdü.

 

"Üreticilerimizin taleplerini Cumhurbaşkanımıza iletmeye devam edeceğiz"

Vatandaşların sesini duyurmak sorunlarına çözüm üretmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve olumlu sonuçlarla karşılaştıklarını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Üreticilerin mağduriyetini giderecek ve yüzünü güldürecek çalışma ve taleplerin karşılanmasından dolayı üreticiler adına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Gece gündüz demeden köy köy, mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaşmaya ve talepleri dinlemeye devam ettiklerini belirten Başkan İba, "Edirne'mizin önemli bir kesimi olan hayvan yetiştiricilerimizin -üreme parametresi- uygulaması nedeniyle sıkıntıya düştüğünü müşahede ettik. Konuyu Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın Ahmet Minder vesilesiyle ilettik ve Bakanlığımız sağ olsun hızlıca bir tebliğ düzenlemesi çalışması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız da konuya duyarsız kalmayıp hemen gereğini yaptı. Bu sevindirici haberi paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

 

"Düzenleme Cumhurbaşkanımızın onayı ve imzasıyla uygulamaya alındı"

Yapılan düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ve imzasıyla uygulamaya alındığını müjdeleyen Başkan İba, " Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi ve Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ahmet Minder’e Edirne'me verdikleri değer ve önemin yanı sıra sesine ses oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Şahin: “Talep etmeyen esnaf için belediyeden zam istemem”
İstismar İddiasına tutuklama
Öztunç’la Gürkan’dan aşure ikramı
TÜMKİAD'dan 4 bin aşure İkramı
Bulgaristan'dan Gelen Öğrencilere Edirne Turu
“Saldırıları Derhal Durdurun”
Trakya Müzik Festivali'nde Yıldızlar Geçidi
TÜ’den Soydaş Hekimlere Eğitim Desteği
Arpacı, yaz okulu destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti
"Bizim başarımız milletin gönlüne girmekten geçiyor”
“Günlük hayat küresel ısınmanın etkilerine göre planlanmalı”
İşkur aracılığıyla eleman ihtiyacını karşılayan iş yerlerine ziyaret