Kırkpınar bilet rekoru kırdı
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 661’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri seyirci biletlerinin hepsinin satıldığını ve bilet satış rekoru kırıldığını belirterek, 1 milyon 407 bin 650 TL bilet geliri elde edildiğini açıkladı.
Yayın Tarihi: 06 Temmuz 2022, Çarşamba 07:00
Haberleri

Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısında konuşan Gürkan, Kırkpınar’dan toplamada Ağalık geliri ile birlikte 5 milyon 852 bin lira gelir elde edildiğini ifade ederek, pehlivanlara toplamda 380 bin lira ödül verildiğini dile getirdi.

Gürkan,  “Az ödül verdik diye bizi eleştiriyorlar. Kırkpınar’a belediye ve Kırkpınar ağasından başka para harcayan yok. Bu yıl bir ilk yaşadık, Cumartesi gününden Pazar gününün biletleri tükendi. Bu yıl bilet satışında rekor kırdık. Bilet satışından 1 milyon 407 bin 650 TL elde ettik. Bu geçen yıllarda 600 bin lira civarında kalıyordu” dedi.

 Bu yıl Kırkpınar organizasyonundan 5 milyon 852 bin lira gelir elde edildiğini belirten Gürkan, ancak yapılan harcamalarda belediyenin yükünün ağır olduğunu kaydetti.

Gürkan, “Ağalık ihalesinde rekor kırıldı. 2023 yılının ağalını mevcut ağa Seyfettin Selim kazandı. Toplam 5 milyon 852 bin lira gelir elde ettik. Pehlivanlara ödül veriyoruz, ‘az deniyor’ tartışılıyor. Bu Kırkpınar organizasyonuna Edirne Belediyesi ve Kırkpınar Ağasından başka para harcayan yok. Pehlivanlara bu yıl 380 bin lira ödül verdik. Toplamda 2 bin 475 pehlivan çıktı çayıra, bin 113 tanesinin yolluk ve harcırahlarını ödüyoruz. Kumanyaları biz veriyoruz, sağlık malzemelerini biz alıyoruz. Baktığınızda Kırkpınar’da sadece pehlivanlara değil diğer giderlerle beraber belediyenin ciddi yükü var. Sadece yolluk ve harcırah 1 milyon 950 bin lira” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Şahin: “Talep etmeyen esnaf için belediyeden zam istemem”
İstismar İddiasına tutuklama
Öztunç’la Gürkan’dan aşure ikramı
TÜMKİAD'dan 4 bin aşure İkramı
Bulgaristan'dan Gelen Öğrencilere Edirne Turu
“Saldırıları Derhal Durdurun”
Trakya Müzik Festivali'nde Yıldızlar Geçidi
TÜ’den Soydaş Hekimlere Eğitim Desteği
Arpacı, yaz okulu destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti
"Bizim başarımız milletin gönlüne girmekten geçiyor”
“Günlük hayat küresel ısınmanın etkilerine göre planlanmalı”
İşkur aracılığıyla eleman ihtiyacını karşılayan iş yerlerine ziyaret