Aksal, “Tarihi Başarı”
AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, kadın sporcularımızın Dünya Boks Şampiyonası’ndaki başarıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Yayın Tarihi: 21 Mayıs 2022, Cumartesi 16:26
Haberleri

Olimpiyatlarda gösterilen başarının, kadına fırsat verildiğinde elde edilecek sonucun bir örneği olduğuna vurgu yapan Aksal; şunları kaydetti:
”Cumhurbaşkanımızın her fırsatta dile getirdiği gibi toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızı geride bırakarak muassır medeniyetler seviyesine ulaşamayız. Kadına eşit hak ve adil fırsatlar verildiğinde her alanda olduğu gibi spor alanında da son yıllarda yaşadığımız başarılara hepimiz şahidiz. Gençlerimizi, genç kızlarımızı spora yönlendirmek hem onları disipline ederek hayatlarında bambaşka ufuklar açıyor hem de toplumsal kalkınmamızı hızlandırıyor. Son yıllarda gençlere desteğimiz ve ilgi alanlarında kendilerine geliştirme fırsatları sayesinde kadın sporcularımız başta olmak üzere tüm sporcularımız tarihi başarılara imza attı. 
Bu duygu ve düşüncelerle ev sahipliğimizde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nın son gününde 5 Altın 2 Bronz madalya ile tarih yazan kadın sporcularımızı ülkemize yaşattıkları bu gurur için tebrik ediyor, daha nice başarılar diliyorum.” Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Lalapaşa orman yangınına müdahale ediliyor
Derin Bebek herkesi üzdü
Kırkpınar bilet rekoru kırdı
Edirne için ‘Evet’ dediler
“Dişi hayvanlarımız koruma altına alınmalı”
Kurban kesim alanları bayram boyunca denetlenecek
Gümrük kaçağı 40 şişe içki ele geçirildi
Örüş: “Enflasyon farkı maaşlara aylık yansıtılmalıdır”
Gaytancıoğlu: “325 tesisten biri Edirne’ye”
15 Gün Sonra Acı Haber
İğdi’ye son veda
Vali Kırbıyık trafik kazasında yaralananları ziyaret etti