Hayaller Paris, Gerçekler, Açlık, İşsizlik, Yoksulluk
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç partisinin Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette açıklamalarda bulunan Öztunç; “Sayın Erdoğan, gençlere hem hayallerinden vazgeçme diyorsun hem de zorluklara aldanma diyorsun. Hayaller Paris, hayatlar açlık, sefalet işsizlik, yoksulluk. Gençlere bu öğütleri vereceğine, gençlere iş bulma imkanı sağlaman gerekiyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.  Gençlerde hayal mi bıraktınız? Gençlerin hayallerini, bakış açılarını çaldınız.” Dedi.
Yayın Tarihi: 21 Mayıs 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Edirne İl Başkanlığı’nda partililer ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, gerçekleşen zamlara değindi. Öztunç; “1919’dan bugüne geldiğimiz Türkiye büyük sıkıntılar büyük krizler yaşıyor. Ekonomik kriz artık iliklerimize kadar hissedilir hale geldi. Her gün zam, her şeye zam. Akaryakıta zam, çaya zam, şekere zam her şeye zam geliyor. İnsanlar artık bu zam furyası altında eziliyorlar. Gün geçmiyor ki zam gelmesin. Birilerinin keyfi yerinde onların bir eli yağda bir eli balda sarayda yaşıyorlar. Hiçbir şeye para vermiyorlar. Bulunduğumuz bölge Türkiye’nin tahıl ambarıydı. Buğday taban fiyatı neden açıklanmıyor. Neyi bekliyorsunuz ey AKP. Geçtiğimiz yıl ile bu yıl ki tüm giderler arttı. Geçen yıla oranla bugün ki buğday taban fiyatının 3-4 katı olmalı. En az 8 buçuk Lira olması gerekiyor. Nasıl bir devlet yönetim şekliniz var ki yönetemiyorsunuz. Yönetmekten acizsiniz artık. Ben 5-6 yıl önce Edirne’ye geldiğimde görüntü şuydu; insanlar Bulgaristan’a gidip, alışveriş yapıp, ezip, yemek yiyip geliyorlardı. Şimdi Bulgaristan’dan gelenler aynı durumda. Onların parası değerlendi, bizim ki değer kaybetti. Bunun sorumlusu Erdoğan ve AKP’dir. Türkiye’yi bu hale onlar getirdi. Maliye bakanı mı Stand-up sanatçısı mı belli değil. Türkiye Maliye Bakanlığının koltuğunda böyle birinin oturması yakışıyor mu? 6 ay gözlerinizi kapayın, 6 ay sonra her şey güzel denildi. 1 ay kaldı fakat her şey hala aynı. Ağlanacak halimizi gülüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Gençlerin işsizlik ile mücadele ettiğini dile getiren Öztunç, Ergene nehrinde yaşanan kirliliğe de değindi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; “Cahit Özkan geçmiş olsun. AKP grup başkan vekiliydi. Bir televizyona çıktı konuşma yaptı. Hemen arkasından kendi parti sözcüleri yalanladı. Bu bizim fikrimiz değil kendi kişisel düşüncesi denildi. Parti adına artık kim konuşacak diye sorduk. Dün görevden alındı. Yani Birleşik Arap Emirlikleri Cahit Özkan’ı yedi. Önce Erbakan’ı, Abdullah Gül’ü şimdi de Cahit Özkan’ı yedi. Atatürk’ün döneminden bugüne gelen şeker, demir, fabrikalarını, ormanları, arazileri en son vatandaşlığı sattılar. Satıcıların hükümeti, satıcıların partisidir AKP. Erdoğan, gençlere öneri de bulunmuş. Sayın Erdoğan, gençlere hem hayallerinden vazgeçme diyorsun hem de zorluklara aldanma diyorsun. Hayaller Paris, hayatlar açlık, sefalet işsizlik, yoksulluk. Gençlere bu öğütleri vereceğine, gençlere iş bulma imkanı sağlaman gerekiyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.  Gençlerde hayal mi bıraktınız? Gençlerin hayallerini, bakış açılarını çaldınız. İyi eğitimli gençlerimiz artık Türkiye’de durmuyor yurtdışında çıkıyor. Devlet kadrolarına en vasıfsız insanları alıyorsun. Bakanın makam şoförü müdür yapılıyor gençler işsiz kalıyor. Ergene kirli akıyor. Bunu il milletvekillerimiz parti başkanlarımızla defalarca söyledik. Ergene kirli akıyor. Ama AKP’de tık yok. Buradan Çevre ve Şehircilik Bakanına sesleniyorum, eğer Ergene’nin temiz aktığını düşünüyorsanız biz buradayız. Hep birlikte gidelim temiz mi kirli mi görelim. 20 yıldır Ergene’yi temizleyeceğiz diye söz verdiniz. Ergene’nin kirinde boğulacaksınız.” Şeklinde konuştu. Haber  Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Lalapaşa orman yangınına müdahale ediliyor
Derin Bebek herkesi üzdü
Kırkpınar bilet rekoru kırdı
Edirne için ‘Evet’ dediler
“Dişi hayvanlarımız koruma altına alınmalı”
Kurban kesim alanları bayram boyunca denetlenecek
Gümrük kaçağı 40 şişe içki ele geçirildi
Örüş: “Enflasyon farkı maaşlara aylık yansıtılmalıdır”
Gaytancıoğlu: “325 tesisten biri Edirne’ye”
15 Gün Sonra Acı Haber
İğdi’ye son veda
Vali Kırbıyık trafik kazasında yaralananları ziyaret etti