Selimiye Meydanı'nın açılışı Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, düzenlemesi tamamlanan Selimiye Meydanı'nın açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını bildirdi.
Yayın Tarihi: 21 Mayıs 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Edirne’de yürütülen ve ihalesi gerçekleştirilecek olan projelere dair Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile TBMM’de bir araya geldi.

Selimiye Cami meydan projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını belirten Aksal; “Selimiye Camii Edirnemizin gözbebeği, Mimar Sinan’ın ustalık eseri, Dünya’nın ise kültürel mirası.

8 Yıldır mezbelelik olan Selimiye Camii Çevre düzenlemesini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız eliyle yapıyoruz. Proje tamamlandığında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  teşrifleri ile açılışını gerçekleştireceğimiz günü hemşehrilerimizle birlikte büyük bir heyecan ve gururla bekliyoruz” dedi.

Ayrıca Keşan Meydan Projesi ve 3 Nehir 1 Şehir projelerine dair bilgiler veren Aksal; “Keşanımızın çehresini değiştirecek bir proje olan meydan projemiz ve Edirnemizin değerine değer katacak 3 Nehir 1 Şehir projemiz için de ihale tarihi belirlendi, süreç hızla devam etmektedir. Kültür ve turizm kenti Edirnemizi her alanda zenginleştirmek ve geliştirmek amacıyla desteklerinden dolayı Bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.“ ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Lalapaşa orman yangınına müdahale ediliyor
Derin Bebek herkesi üzdü
Kırkpınar bilet rekoru kırdı
Edirne için ‘Evet’ dediler
“Dişi hayvanlarımız koruma altına alınmalı”
Kurban kesim alanları bayram boyunca denetlenecek
Gümrük kaçağı 40 şişe içki ele geçirildi
Örüş: “Enflasyon farkı maaşlara aylık yansıtılmalıdır”
Gaytancıoğlu: “325 tesisten biri Edirne’ye”
15 Gün Sonra Acı Haber
İğdi’ye son veda
Vali Kırbıyık trafik kazasında yaralananları ziyaret etti