Klasik Otomobiller Balkanlara Uğurlandı
Edirne'de Trakya Üniversitesi ve Antika Otomobil Federasyonu ortaklığıyla düzenlenen '1'inci Klasik Otomobil Balkan Turu' renkli görüntülere sahne oldu.
Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne'de Trakya Üniversitesi bahar şenlikleri kapsamında düzenlenen 1'inci Klasik Otomobil Balkan Turu' başladı. Trakya Üniversitesi ve Antika Otomobil Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda 22 klasik otomobil Bulgaristan'ın Filibe kenti tur atacak. Bu yıl ilki gerçekleştirilen Klasik Otomobil Balkan Turu'na katılacak 22 klasik araba öğrenciler ve akademisyenler tarafından büyük ilgi gördü. Trakya Üniversitesi'nden başlayacak olan tur öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 22 otomobilin arkasından su döktü. Tabakoğlu; "Yaşanmışlıkların kıymetinin bilinmesi gerekiyor. Trakya Üniversitesi'nin ufku her zaman Balkanları göstermiştir. Güzel bir görsel şölen bizi bekliyor. Startın buradan verilmesini de çok anlamlı buluyoruz. Arkalarından su dökeceğiz, su gibi aziz olsunlar, güzel güzel gitsinler, sağlıkla gelsinler." İfadelerini kullandı.

Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü öğrencileri olarak kurdukları topluluk etkinlikleri kapsamında bu organizasyonu düzenlediklerini söyleyen Antika Otomobil Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Trakya Üniversitesi öğrencisi Elif Geveli, 2022 Edirne yılı dolayısıyla tura 22 kapı numarasıyla turun devam ettirileceğini belirtti. Geveli; "Etkinliğin burada olmasının bir güzel tarafı da üniversite öğrencilerinin fotoğraflarda gördükleri araçları yakından görüp, onlarla temasa geçmeleri."Dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, 22 klasik otomobilin ardından su dökerek uğurladı.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”