Engelleri hedefleriyle kaldırdı
Bedensel engelli Atletizm Milli Takım Sporcusu, 21 yaşındaki Trakya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik Bölümü 3’ncü sınıf öğrencisi Tahir Erdemir’in hedefi dünya şampiyonu olmak.
Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

Şükrüpaşa Atletizm sahasında, 2024’te Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek 33’üncü Yaz Olimpiyatı ve Paralimpik Oyunlarına hazırlanan Erdemir, yaşamın her alanında olduğu gibi sporda da engelleri kaldırdı. Bir çok atletizm sporunda Türkiye birincilikleri olan ve dünya şampiyonu olmayı kafaya koyan Erdemir, gece gündüz demeden antrenmanlara devam ediyor.

Erdemir, kendisine koyduğu hedefleri olduğunun altını çizerek, “2 yıldır atletizm yapıyorum. Bir yıldır Milli Takımda’yım. Triatlon’da ayrı ayrı 2 defa, Türkiye şampiyonu oldum. Doğuştan gelen bir engelim var. Futbol oynadım. 18 yaşında atletizme başladım. Geçte olsa başladım. Yaş farkını antrenmanlarla kapatmaya başlıyorum. Engelimden dolayı zorluk yaşamadım. Beklide doğuştan olduğu içindir. Başkasına ihtiyaç duymadan mücadelemi verdim. Bu branşa başlarken antrenörüm yoktu, benim. Şu anda da yok. Kendi hedeflediğim bazı noktalar var. Bu zorlukları aşmak için en büyük hedefim, kendi koyduğum hedefler. Profesyonel spor zor. Ama isteyince insan başarabiliyor” dedi.

Branşlarının tanıtımının pek fazla yapılamadığını ifade eden Erdemir, tanıtımın kısa sürede illere yayılacağına inandığını söyledi.

Engelli bireylere spora başlamada öneride bulunan Erdemir, “Kendileri inansın. Başkasının yardımı olmadan başaracaklarına inansınlar. Gerçekten özveri ile çalıştıktan sonra bazı şeylerin fiziksel olarak değil de, kafa da bittiğini söyleyebilirim. İnsanın isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yok.” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”