Engelleri hedefleriyle kaldırdı
Bedensel engelli Atletizm Milli Takım Sporcusu, 21 yaşındaki Trakya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik Bölümü 3’ncü sınıf öğrencisi Tahir Erdemir’in hedefi dünya şampiyonu olmak.
Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2022, Cumartesi 07:00
Haberleri

Şükrüpaşa Atletizm sahasında, 2024’te Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek 33’üncü Yaz Olimpiyatı ve Paralimpik Oyunlarına hazırlanan Erdemir, yaşamın her alanında olduğu gibi sporda da engelleri kaldırdı. Bir çok atletizm sporunda Türkiye birincilikleri olan ve dünya şampiyonu olmayı kafaya koyan Erdemir, gece gündüz demeden antrenmanlara devam ediyor.

Erdemir, kendisine koyduğu hedefleri olduğunun altını çizerek, “2 yıldır atletizm yapıyorum. Bir yıldır Milli Takımda’yım. Triatlon’da ayrı ayrı 2 defa, Türkiye şampiyonu oldum. Doğuştan gelen bir engelim var. Futbol oynadım. 18 yaşında atletizme başladım. Geçte olsa başladım. Yaş farkını antrenmanlarla kapatmaya başlıyorum. Engelimden dolayı zorluk yaşamadım. Beklide doğuştan olduğu içindir. Başkasına ihtiyaç duymadan mücadelemi verdim. Bu branşa başlarken antrenörüm yoktu, benim. Şu anda da yok. Kendi hedeflediğim bazı noktalar var. Bu zorlukları aşmak için en büyük hedefim, kendi koyduğum hedefler. Profesyonel spor zor. Ama isteyince insan başarabiliyor” dedi.

Branşlarının tanıtımının pek fazla yapılamadığını ifade eden Erdemir, tanıtımın kısa sürede illere yayılacağına inandığını söyledi.

Engelli bireylere spora başlamada öneride bulunan Erdemir, “Kendileri inansın. Başkasının yardımı olmadan başaracaklarına inansınlar. Gerçekten özveri ile çalıştıktan sonra bazı şeylerin fiziksel olarak değil de, kafa da bittiğini söyleyebilirim. İnsanın isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yok.” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yumurta zammına tepki
Edirne Kırmızısı Doğduğu Topraklara Geri Döndü
KYK İddiası Asılsız Çıktı
Cin: “Aile işletmeleri bitirildi”
Devletten çeltiğin tonuna bin lira daha
Çeltik ambarı İpsala Ovası'nda çeltik hasadı etkinliği
“Süt Konseyi işlevini yitirmiştir ve kapatılmalıdır”
ÇKS’de son başvuru 31 Aralık
“Sofralardaki yangın sansürle kapanmaz”
Büyük Sinagog caz sanatçılarını ağırlayacak
“Vatandaşın giderleri artarken bankaların gelirleri artıyor!”
Kayıcı Rektör Tabakoğlu’na kitap takdim etti