Engelli araçlar bürokrasiye takıldı
Serhad Birlik Taşıma Kooperatifi tarafından bedensel engelliler için getirtilen minibüsler, bürokrasiye takılınca hizmete sokulamadı.
Haberin Yayın Tarihi: 23 Nisan 2012 Pazartesi, 12:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Edirne Belediye Başkanlığı’nın isteği üzerine Serhad Birlik Taşıma Kooperatifi,  minibüs hatlarında kullanılmak üzere bedensel engelli araçlarından üç adet satın alarak Edirne’ye getirtti. Ancak, bu araçlar prosedüre uymadığı için trafik bürosuna tescili yapılamadı. Durumun bir karar eksikliğinden meydana geldiği belirtilirken, bu pürüzün bu hafta içersinde çözülüp araçların hizmete sokulacağı öğrenildi. Satın alınan araçlardan üçünün Edirne’ye getirildiği, bir tanesinin de yakında getirileceği belirtildi. Dört engelli minibüs aracının Edirne’nin ihtiyacını görebileceği kaydedildi.

Uzunluğu 7.5 metre olan ISUZU marka araçların oturak sayısının 25 olduğu, ayakta da 33 kişi aldığı bildirildi.

Hizmete sokulmayı bekleyen araçlardan birinin Trakya Birlik binası yanındaki benzin istasyonunda, diğerlerinin de depolarda bekletildiği belirtildi.

 

12 milyon kişi taşındı

Öte yandan kentiçi taşımacılıkla ilgili aldığımız rakamlara göre Edirne’de bir yıl içinde 12 milyon kentkart sistemiyle taşıma yapıldı. Bugüne kadar 25 bini öğrenci olmak üzere toplam  90 bin kişi kentkart aldı.

En fazla yolcu taşınan hattın 3 no’lu Otogara giden hat olduğu belirtilirken bu hatta ayda 10 bin kişinin yolculuk yaptığı bildirildi. İkinci yolcu yoğunluğuna sahip hattın ise 1 no’lu hat olduğu, yolcu sayısının da 7 bin oluduğu öğrenildi. En az yolcu taşınan hattın devreye yeni sokulan 6 no’lu TOKİ- Terminal hattı olduğu kaydedildi.

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DİĞER HABERLER
 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55