Beykent Okulları’dan beynelmilel diploma dönemi
Edirne Beykent Okulları Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi müdürlüğü, 01 Nisan 2012’de resmi başvurusunu yaptığı Uluslararası Bakalorya Diploma Programı konusunda Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan başkanlığında tüm ilköğretim okulları müdürlerine yemekli bir tanıtım toplantısı düzenledi.
Yayın Tarihi: 23 Nisan 2012, Pazartesi 12:31
Eğitim Haberleri

Diploma Programı hakkında kısaca bilgi veren Beykent Anadolu ve Fen Lisesi müdürü Bahattin Erel, tüm dünyada 75 ülkede 2544 üniversite tarafından kabul gören programın ülkemizde de birçok özel üniversitenin ‘Diploma Programı’ mezunlarına burs imkanı sunduğunu belirtti. Program öğrencilerinin bir dünya vatandaşı olarak yetiştirildiğini söyleyen Erel, Diploma Programı müfredatının da bizim milli müfredatımızla büyük oranda örtüştüğünü söyledi.  Diploma Programının Türkiye’de 25 özel ve 1 devlet lisesi tarafından uygulandığını da anlatan Erel, programın iki yıllık bir adaylık sürecinden sonra resmi olarak Beykent Okulları’nda uygulanacağını ve dolayısıyla şu anda 8. sınıfta okuyan öğrencilerin yararlanacağını sözlerine ekledi.

2014-2015 öğretim yılından itibaren Beykent Okulları dünyanın pek çok önemli üniversitesinin tanıdığı ve sınavsız öğrenci kabul ettiği Diploma Programının uluslararası geçerliliğe sahip lise diplomasını vererek Edirneli gençlere dünyanın kapılarını açacağı bildirildi..

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dükkân kapatacak var
İba, vatandaşlara simit ikram etti
500 sanayi kuruluşu arasında 219’ncu sırada
Edirnespor kupaya veda etti
Projeden yararlanacaklar noter huzurunda belirlendi
Türk Dil Bayramı’nın 91. yıl dönümü
Vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı
“Alt yapının tamamına harcanacak para oraya gömüldü”
Edirneli judocunun başarısı
Irmak, itfaiye personeli ile görüştü
Edirne'de vatandaşlara 20 bin kandil simidi dağıtıldı
Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi