Çayın da tadı kaçtı
Çay ocaklarında ve kıraathanelerde çayın satış fiyatına zam geldi. 2 liradan satılan ince belli bardaktaki çay yüzde 50 zamla 3 lira oldu.
Yayın Tarihi: 18 Ocak 2022, Salı 07:00
Haberleri

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu, zamlarla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda alınan kararlar doğrultusunda tava ciğer ve köftenin porsiyon fiyatı tarifesi 45 Türk lirası olurken kıraathanelerdeki çay fiyat tarifesi ise 3 liraya yükseldi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda tava ciğer ve köfteye yeni fiyatlandırılma yapıldı. 11 odadan gelen 19 zam talep yazısını görüşüldüğü toplantıda 36 liradan satılan tava ciğer ve köfteye 45 Türk lirası fiyat verilirken kıraathanelerde 2 liradan satışa sunulan çay fiyatı da 3 lira olarak güncellendi.

Gerçekleştirilen toplantıda çıkan kararlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz; “Tava ciğer ve köfte 45 lira oldu. Kıraathanelerde çay 3 Türk Lirası oldu. Ürünlere yaklaşık yüzde 45 ile 50 arasında zam yapıldı. Çok zam talebi vardı ama halkı birebir ilgilendirenden biri çay. Çünkü çayı herkes içiyor. Ciğer ve köfteyi herkes yiyor. Berberlere bu toplantıda zam vermedik. Sadece bayan kuaförlerine verdik. Bu da bir daha vermeyeceğiz anlamına gelmez. ‘Bir dahaki toplantıda onlara da zam veririz’ diye düşünüyorum. Esnafa bakarsak esnaf biraz daha zam istiyor demek ki esnaf mutlu değil. Onların istediği zamlar yüzde 70-80 bandındaydı bizde 40-50 arasında zam verdik. Hem vatandaşı hem de esnafı mağdur etmedik.” Dedi.

Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Ragbi Milli Takımı Bosna Hersek'le berabere kaldı
İstanbul'un fethi kutlamaları Edirne'de başladı
Osmanlı'nın şifa helvası dağıtıldı
 Aksal, “Tarihi Başarı”
Yeni Vali’den samimiyet ve çalışma vurgusu
Edirne'ye panoramik bakış imkanı sunacak
Hayaller Paris, Gerçekler, Açlık, İşsizlik, Yoksulluk
Edirne’nin sokak lezzeti "tencere köfte"
“Canan cesurdur, Canan bizimdir”
TÜ’de Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi
Selimiye Meydanı'nın açılışı Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak
"Geziye, Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz"