Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Çiftçinin her geçen gün artan girdi maliyetlerinin altında ezildiğine işaret eden Saadet Partisi Edirne İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Halil İbrahim İriş, çiftçinin en önemli girdi maliyetini oluşturan mazot daha ne kadar zamlanacak sorusunu sordu.
Yayın Tarihi: 18 Ocak 2022, Salı 01:00
Haberleri

Çiftçinin her geçen gün artan girdi maliyetlerinin altında ezildiğine işaret eden Saadet Partisi Edirne İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Halil İbrahim İriş, “Girdi maliyetlerinin altından kalkamayan çiftçilerimiz üretimi durdurmak zorunda kalıyor. Mazota, gübreye, elektriğe her gün zam yapılıyor. Bu şartlar altında çiftçimiz nasıl ekecek. İktidar memleketin her karışını ekeceğiz diye vaatte bulunmuştu? Girdi maliyetleri düşürülmeden bu iş nasıl başarılacak.” dedi.

Çiftçinin en önemli girdi maliyetini oluşturan mazot daha ne kadar zamlanacak sorusunu soran İriş, “Geçtiğimiz yıldan bu yıla mazot iki katı pahalandı. Çiftçimiz zor durumda! Üreticilerimizi zorlayan su, elektrik, gübre ve yem fiyatlarının fahiş oranlarda zamlanmış olması da ayrı bir sıkıntı! Yerli ve milli olmak hamasetle olmaz, tarımı ayağa kaldırmakla, çiftçiyi desteklemekle ve dışa bağımlılığı ortadan kaldırmakla olur. Gerisi sadece laf-ı güzaftan ibarettir” değerlendirmesinde bulundu. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

300 kilogram tava ciğeri dağıtıldı
Ragbi Milli Takımı Bosna Hersek'le berabere kaldı
İstanbul'un fethi kutlamaları Edirne'de başladı
Osmanlı'nın şifa helvası dağıtıldı
 Aksal, “Tarihi Başarı”
Yeni Vali’den samimiyet ve çalışma vurgusu
Edirne'ye panoramik bakış imkanı sunacak
Hayaller Paris, Gerçekler, Açlık, İşsizlik, Yoksulluk
Edirne’nin sokak lezzeti "tencere köfte"
“Canan cesurdur, Canan bizimdir”
TÜ’de Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi
Selimiye Meydanı'nın açılışı Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak