Edirne’de kahve kokulu festival
Edirne’de ilki gerçekleştirilen Kahve ve Çikolata Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Kentte kahve severleri bir araya getiren festivalde, stantları gezerek bilgi alan Edirne Valisi Ekrem Canalp, kentte ilerleyen günlerde gerçekleştirilecek festivaller hakkında bilgi verdi.
Yayın Tarihi: 29 Kasım 2021, Pazartesi 07:00
Haberleri

Canalp; “Kahve ve Çikolata Festivali şuan da iki hafta önce yaptığımız kabak festivalimizden sonraki ilk festivalimiz. Ama bununla sınırlı kalmayacak, hemen arkasından Edirne’nin ve Trakya’nın en meşhur ürünlerinden olan Peynir Festivali ile devam edeceğiz.” dedi.

Edirne Tarihi Karaağaç Tren Garı alanında kahve severler bir araya geldi. Kentte ilki gerçekleştirilen Kahve ve Çikolata Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Düzenlenen festivalde açılan stantları gezen Edirne Valisi Canalp; “Kahve ve Çikolata Festivali şuanda iki hafta önce yaptığımız kabak festivalimizden sonraki ilk festivalimiz. Ama bununla sınırlı kalmayacak hemen arkasından Edirne’nin ve Trakya’nın en meşhur ürünlerinden olan Peynir Festivali ile devam edeceğiz. Arkasından da süpürge ve mis sabununun festivalini gerçekleştirileceğiz. Kışın en soğuk günlerinde de Tarhana günleri ile hayatımıza renk katacağız. Edirne kültür turizmin memleketi. Kültür turizminin en canlı yaşandığı şehirlerden birisi, dolayısıyla hayatı kış ayları da dahil olmak üzere canlı ve diri tutmamız gerekiyor. Kış aylarında genellikle insanlarımız, zamanlarını evlerde geçiriyor. Yapacağımız bu festivaller insanlarımızın dışarı çıkmasına imkân sağlıyor. Herkes burada kahvenin ve çikolatanın tadına bakıyor. Buraya gelen misafirlerimiz sadece Edirne’den değil, 81 vilayetten ve Balkanlar’dan gelen misafirlerimiz var.” dedi.

Gerçekleştirilen festivalde 80 firmanın stantlarının yer aldığını söyleyen Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk; “Kültür turizminin başkenti Edirne’de bir festival daha gerçekleştirdik. Yaklaşık 80 firma var. Bir yandan sonbaharın bu hazan mevsiminde Tarihi Karaağaç Tren Garı’nın bulunduğu alanda festivalimiz gerçekleştiriliyor. Ülkenin en önemli kahve kavurucuları ve cezve ibrik şampiyonları burada vatandaşlarla buluşuyor. Çok yoğun bir katılım var. 7’den 70’e tüm vatandaşların vakit geçirebileceği çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen festivale ise yerli ve yabancı birçok vatandaş büyük ilgi gösterdi. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır