Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edirne Şubesi Gençlik Biriminin düzenlediği tanışma kahvaltısında gençler biraraya geldi. Derneğe yeni üye olan ve burs alacak olan öğrenciler, Tabip Odası Lokali’nde kahvaltı yaparak keyifli dakikalar geçirdi. Dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlanan kahvaltılıklar, gençlere ikram edilirken öğrenciler derneğin kuruluşu ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Yayın Tarihi: 29 Kasım 2021, Pazartesi 07:00
Haberleri

ÇYDD Edirne Şubesi Başkanı Hasan Tahsin Yılmaz, kahvaltıda yaptığı konuşmada, derneğin damlalardan oluşan bir göl olduğunu ifade ederek, “Amacınızı yaptığınız işlerle, ortaya koyduğunuz ürünlerle, yaşam biçiminizle ortaya koyuyorsunuz. Dolayısıyla yaşamanın anlamı doğrudan doğruya yaşamanın kendisidir. ‘Bir sincap gibi’ demiştir, Nazım Hikmet. Hani bir tek ağaç gibi hür, hem ormancasına kardeş gibi yaşamak. Yaşamanın özeti çağdaş değerler içerinde barış, sevgi, sevda, doğaya sevgi, dostluk ve geleceğe güven, yaşama sevinci içinde yaşamak. İşte çağdaş yaşam, bunun içerisinde yaşıyoruz. Çağdaş yaşamın bir özelliği var. Damlalardan göl yapmayı amaçlıyor. Bu damlaların bir Muş’tan gelir biri Çanakkale’den gelir Ardahan’dan gelen var. Buradan gelen damlalar birikiyor böyle bir göl oluşuyor ve gölden de çağlayanlar oluşuyor. Bizim bir de korkumuz var. Bizim temel ilkemiz gönüllülük. Gönüllerin üzerinde gönülleri kazanmayı çalışarak o da damlalardan göl yapma sanatıdır. Ve en korktuğumuz şey de gönülleri incitmektir” dedi.

 

“Bir araya gelmeyi planladık”

Çağdaş Gençlik Edirne Şubesi Kolaylaştırıcısı Şükran Acar, da basına yaptığı açıklamada, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde 8’nci yılım. Trakya Üniversitesi’nde okuyorum. Gençlik birimi olarak düzenledik bu tanışma kahvaltısını. Amacımız online süreçten sonra derneğimize yeni katılan üyelerimizle, burs alacak öğrencilerimizle, biz seçilmiş gençlik birimini tanıştırmak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin kim olduğunu, Edirne şubesinin ne gibi etkinlikler yaptığını, hangi öbeklerimizin bulunduğunu tanıtmak amacıyla bir araya gelmeyi planladık” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda bir grup genç, katılanlara mini konser verdi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır