‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
Edirneliler’in çok iyi tanıdığı Araştırmacı Yazar Ayhan Tunca, “Edirne Gülü”nün Edirneliler’e ilk kez kendisinin yayımladığı Yöre Dergisi aracılığı ile duyurulduğunu açıkladı.
Yayın Tarihi: 29 Kasım 2021, Pazartesi 07:00
Haberleri

Yöre Dergisi sahibi, araştırmacı yazar Ayhan Tunca,  26 Kasım 2021 Cuma günü gazetemizde yayımlanmış olan “Edirne Gülü doğduğu topraklara dönüyor” başlıklı habere ilişkin gazetemize bir açıklama yaptı;

“Yukarıda başlığı verilmiş olan haberi gazetenizde okudum. Söz konusu haberde ‘Edirne Gülü Karaağaç’ta açılmış olan 99. Yıl Gül Bahçesi’nde tekrar canlanacak’ notu da bulunmaktadır ki; söz konusu haberde 25 Kasım günü Sayın Valimiz Ekrem Canalp ile Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın katılımıyla yapılmış olan ‘Ekim Töreni’nden de söz edilmektedir.

Adı geçen törende bir konuşma yapmış olan Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu konuşmasında “Edirne Gülü’nü biz tespit etmedik; onu tespit eden Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’dür.” açıklamasında da bulunmuştur. Bu açıklamada bilgi eksikliği vardır; zira Edirne Gülü’ne ilişkin ‘Edirnelilere dönük’ ilk bilgi ‘Örneği ekte verilen’ Yöre Dergisi’nin Ocak 2003 tarihli Sayısı’ndadır ve buradaki ilgili yazı Prof. Dr. Ayten Altıntaş’a aittir.

Ayrıca aynı günlerde ‘Edirne Ticaret Borsası yeni konferans salonunda’ halkın katılımına sunulan bir ‘Yöre Dergisi Paneli’nde ‘Edirne Gülü’ başlıklı bir konuşmayı da İstanbul’dan davetli Prof. Dr. Ayten Altıntaş yapmış olup dinleyicilerin ‘Vay canına meğer Edirne’nin bir de gülü varmış’ türü değerlendirmeleri duyulmuştur…”

Yöre Dergisi sahibi Ayhan Tunca’nın bu önemli açıklaması da gazetemiz Yenigün tarafından ilgililere ve Edirneliler’e duyurulmuştur.Haber Simge Sezen

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır