“Edirnesiz bir Türk tarihi olmaz”
Zafer Partisi AR-GE ve Siyaset Akademisinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Kihtir, “Tüm Türkiye’ye olduğu gibi Edirne’ye de çok büyük bir değer veriyoruz. Edirne çok önemli bir serhad şehrimizdir. Edirnesiz bir Türk tarihi olmaz.”dedi.
Yayın Tarihi: 25 Kasım 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından bir otelde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyeleri Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi- Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferruh Özkan, Tanıtım ve Propaganda Komisyonu Trakya Sorumlusu Kürşad Şendal, partinin Edirne İl Başkanı Ayşe Karadaş ile diğer partililer katıldı. Toplantıda  konuşma yapan Kihtir, Edirnesiz bir Türk tarihinin düşünülemeyeceğini vurgulayarak, “Zafer Partisi olarak tüm Türkiye’ye olduğu gibi Edirne’ye de çok büyük bir değer veriyoruz. Biz söylemi ile duruşuyla, ilkesi ile Türk halkının taban hareketi olarak Türk halkının layık olduğu geleceği sağlama doğrultusunda hızla ilerliyoruz. Tüm ülkede teşkilatlanmamızı tamamlıyoruz.  Zafer Partisi olarak Edirne’ye gelişimizin ikinci seferi. Edirne çok önemli bir serhad şehrimizdir. Edirnesiz bir Türk tarihi olmaz.”şeklinde konuştu.

“İnsanlar milliyetçi, ulusalcı diye ayrıştırılmaya çalışıldı”

Mezhep, inanç, fikriyet temelinde insanların yıllarca ayrıştırılmaya çalışıldığını belirten Tihtir’in konuşmasının satır başları şöyle: “Türkiye’de insanlar yıllarca milliyetçi, ulusalcı diye ayrıştırılmaya çalışıldı ve kısmen de olsa başarılı olundu. Mezhep, inanç, fikriyat temelinde insanlar ayrıştırıldı. Biz bu oyunu bozmaya geliyoruz. Biz Türk halkının ortak bilinç, çıkar ve geleceğinde Türk halkının yararına ne varsa onu yapacak anlayışı temsil ediyoruz.

 

8 milyonu aşkın sığınmacı var

Türkiye’de şu anda 8 milyonu aşkın sığınmacı var. Bu bir insan hakları boyutu dışında ele alınmalıdır. Dünyanın hiçbir yerinde nüfusun yüzde 10’u, bir anda içeriye alınmış yabancılardan oluşamaz. İnsan hakları konusunda bize ahkâm kesenler kendi ülkelerine sığınmacı almamakta, seçerek almakta ve sığınmacıları geri göndermekten de çekinmemektedir.

 

Atatürk’ü doğru tanımalıyız

Türk halkı önceki gün 13 lirayı gören dolar karşısında ezilmekte, açlıktan, utancından intihar etmekte ve artık kendi geleceğine sahip çıkmak istemektedir. Zafer Partisi, Türk halkıdır. Türkiye’nin kurucu ilkelerine bağlı, Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinde Türk milliyetçiliğini birleştiren partidir. Atatürk Türk milliyetçisidir. Türkiye’nin kuruluş değerlerini oluşturan 6 temelden bir tanesi de milliyetçiliktir. Milliyetçilik konusunda zamanla Türk halkı yabancılaştırılarak marjinalleştirilmiştir. Atatürk’ü doğru tanımalıyız. Atatürk’ün ilkelerine sahip çıkıyoruz.

 

Türkiye ve Türkler buna layık değildir

Biz çocukken Türkiye kendi tarımsal ihtiyacını karşılayan ve ihraç eden bir ülke durumundayken şu anda sarımsağa kadar her şeyi ithal ediyoruz. Türkiye ve Türkler buna layık değildir. Türkler ürettikleri, bir arada oldukları için binlerce yıl başarılı olmuş insanlardır. Türk demek ortak masada, ortak ilkelerde birleşmek demektir. Türk demekte ırkçılık yoktur. Nasıl Fransız, Rus demekte bir ırkçılık yoksa Türk demekte de bir ırkçılık yoktur. Biz bu bilinci topluma tekrar kazandıracağız.

İktidara geldikten bir yıl sonra Suriyeli vatandaşları da özledikleri vatanlarına en iyi şekilde uğurlayacağız. Bunun yasal temeli hazırdır. Biz kendi çocuklarımıza gelecek hazırlayamazken bunu yapmak zorundayız. Bu ekonomik koşullarda, Türkiye artık bu durumu kaldıramamaktadır.

Planlı sürdürülebilir kalkınma modeline geçeceğiz. Türkiye de artık günlük politikalar ile ithalata dayalı rejim olmayacak. Ucuz döviz döneminde Türkiye’yi ithalata bağlı hale getirdiler. Tarımı bitirdiler. Türkiye’yi tekrar üreten bir ülke haline getireceğiz.”

 

“En büyük engel Yunanistan”

Batı Trakya’da yaşayanTürklerin haklarının gasp edildiğine dikkat çeken Dernek Başkanı Özkan, “Zafer Partisi iktidarında öncelikle başımıza büyük belalar açan Yunanistan’ın partimizin girişimleri ile bir frene basacağına inanıyorum. Çünkü en büyük engel Yunanistan, bunu çoğumuz bilmiyoruz. Yunanistan’da yaşayan azınlık olarak, Batı Trakya’da var olan soydaşlarımızın tüm hakları gasp edilmiş durumda. Bu siyasi iktidarın bir şekilde göz yumması ile meydana gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Şendal, “Zafer Partisi’nin kuruluşunun 90 gününde Edirne’de ikinci faaliyetimizi yürütmekteyiz. Bu da Edirne özelinde Trakya’ya ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesidir. Zafer Partisi melez, kimliksiz, kişiliksiz bir parti değildir. Zamanın ruhunu temsil eden Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi bir partidir.” diye konuştu.

Karadaş da “Fakirleştirilen Türk çiftçisinin sorunları giderek büyüyor. Bu da uzun vade de değil çok yakın zamanda bir gıda sıkıntısına yol açacak. Salgın ile aşırı baskı altında kalan esnafımız var. Toplumun omurgası esnaf ve çiftçilerdir. Esnafa verilemeyen destekler var ve esnaf büyük bir sıkıntı içerisinde. Sorunları çözmek için partimiz çalışıyor.” ifadelerine yer verdi.

Haber Hüsnü Sarıgül

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır