İlk federasyonun ilk başkanı
Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu, il bazında Türkiye'de kurulan ilk federasyon olma özelliğini elinde bulunduruyor.
Yayın Tarihi: 03 Kasım 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun oldu.

Seçimi kazanarak görevine başlayan Tosun, "Yeter ki muhtar arkadaşlarımız bizimle irtibat halinde olsunlar. Biz onları bırakmayacağız. Onları tek tek gezip tüm sorunları tespit edeceğiz" dedi.

Katkılarından dolayı Edirne Valisi Ekrem Canalp'e teşekkür eden Tosun,  “Yenikadın Köy Muhtarıyım. Biz Edirne’de beş yıldır bu federasyonu kurma çabasındaydık. Vali Ekrem Canalp öncülüğünde bu çalışmalar 2021 yılında gerçekleşti. Tüm muhtarlar olarak ona sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz köy ve mahalle muhtarlarını toplayacak dernekleri oluşturduk. Sonra da federasyon kuruldu. 31 Ekim’de genel kurulu yaptık, seçimde aday olduk ve seçildik" dedi.

 

"Federasyonun tüm muhtarlara kapısı açıktır"

 Edirne il genelinde 253 köy muhtarı 95 mahalle muhtarı olduğunu kaydeden Tosun, "Tüm muhtarların sorunları aynı. Bu sorunları federasyonumuzda toplayıp gerekli mercilere götürüp takibini yapıp en hızlı şekilde hayata geçireceğiz. STK’larla beraber çalışacağız. Valimizin önderliğinde beraber projeler yapacağız. İlk olarak tüm muhtarları aynı çatının altında toplamaya çalışacağız. Bu federasyonun tüm muhtarlara kapısı açıktır. Yalnızca muhtarlarımız değil en büyük yardımcıları azaları var. Köy muhtarlarının başarısının temellerinden biri beraber çalıştığı ekibidir. Bunları da göz ardı etmemek lazım" dedi.

"Muhtarların sorunlarıyla ilgileneceğiz"

Muhtarların bütün sorunlarıyla ilgileneceklerini kaydeden Tosun,  "Erişebildiğimiz yerlere biz erişeceğiz, ne sıkıntıları varsa biz her zaman göreve hazırız. Yeter ki muhtar arkadaşlarımız bizimle irtibat halinde olsunlar. Biz onları bırakmayacağız. Onlar gelmese de biz onları tek tek gezip tüm sorunları tespit edeceğiz.

  Bütün muhtarların ortak sorunları vardır. Köyünde altyapı, içme suyu, cami, köy konağı, yol yapımı gibi bunların hepsi ortak sorunlardır. Bu sorunları da çözecek olan ilçelerde kaymakamlıklar, merkezde il özel idaresi. Ama bizim en büyük mülki amirimiz Valimizdir" şekilde konuştu. 

 

"Ses getirdik"

Genel kuruldan sonra federasyon olarak ses getirdiklerine inandıklarını ifade eden Tosun, "Türkiye’in çeşitli yerlerinden tebrikler aldık. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aradı, tebrik etti. Bütün siyasi partilerden tebrik telefonları aldık. Demek ki sesimiz ilk günden duyulmaya başladı.

Birlik olursak yapamayacağımız bir şey yok. Yeter ki bir arada olalım" diye konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”