Aksal-Gürkan polemiği sürüyor
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal arasındaki polemik sürüyor. Aksal, alt yapı kredisinin engellendiğini savunan Gürkan’a yanıt vererek, “Para bitti ama altyapının bitmesi şöyle dursun, yapılan yerler eskisinden bile beter. Parayı kullanırken her gün teşekkür ettikleri Milletvekili şimdi suçlu” dedi.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2021, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, birkaç gün önce Selimiye Camii ve Külliyesi Rekreasyon Projesi hakkında bir basın toplantısı düzenlemişti. Gürkan, bu konuda çeşitli açıklamalar yapan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’ı eleştirmişti. Gürkan, altyapı konusunda Aksal’ın engellemeleriyle karşılaştıklarını iddia ederek, şöyle demişti: “Altyapı kredisi durdurulmuştu ya arkadaşlar. Sayın Fatma Aksal’ın şikâyetleri üzerine durduruldu, altyapı kredisi. İlk defa söylüyorum. Altyapı durdurulduğunda bundan sadece CHP seçmeni Edirneliler mi etkileniyor? AK Parti seçmeni, MHP seçmeni, İYİ Parti seçmeni Edirneliler etkilenmiyor mu? Sayın Aksal’ın ifadesi ile çöpten, çukurdan, çamurdan etkilenmiyor mu? Kendi seçmeninizi de cezalandırıyorsunuz. Yazıktır. Vatandaşa da yazıktır, size de yazıktır. Ben size de üzülüyorum. Allah biran önce kurtarsın sizi bu öfkeden”

 

Aksal’dan yanıt: “Yapamadığınız alt yapıya üzülün”

Kendisine yönelik eleştirilere cevap veren Aksal, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, benim için üzüldüğünü söylemiş. Sayın Gürkan, benim için üzülmeyi bırakın da siz kendi halinize üzülün, yapamadığınız altyapıya üzülün, yollara üzülün. Yükümün ağır olduğu doğrudur. Çünkü Edirne’ye ve bu ülkeye hizmet etmek gibi bir derdim var. Derdi hizmet olmayanların bu yükü anlaması elbette ki zor tabi. Ama Allah’a şükür vicdanım çok rahat. Akşam başımı yastığa koyduğumda çok rahat uyuyorum.İnşallah Sayın Gürkan da benim kadar rahat uyuyordur.

Edirne Belediyesi altyapı için 170 Milyon lira kredi kullandı. Para bitti ama altyapının bitmesi şöyle dursun, yapılan yerler eskisinden bile beter. Parayı kullanırken her gün teşekkür ettikleri Milletvekili şimdi suçlu” ifadelerini kullandı.

“Alt yapının 170 milyonunu çarçur ettiniz”

Sosyal medya üzerinden Gürkan’a yanıt veren Aksal, “Altyapı yapacağım diye Edirne’nin 170 Milyonunu çarçur ettiniz. Edirneliler isyan etti: ’İller Bankası bu işi denetlesin’ diye. Kimse krediyi falan durdurmadı. Sadece denetim Edirne Belediyesi’nden İller Bankası’na geçti. İller Bankası ile anlaşmış olduğunuz krediyi kullandınız” dedi.

Selimiye Meydan Projesi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tabelasının da tartışma konusu olması üzerine Aksal, şunları kaydetti:

“Siz ilk önce kendinizin Edirne’ye kaç ‘yıl’ borcunuz var, oturup onun hesabını yapın. Selimiye'nin önüne gelince; 8 yıldır gözünün önünde duran mezbelelikten hiç rahatsız olmayan başkan; yapım işi boyunca, birkaç ay orada duracak standart bir tabeladan rahatsız olmuş. Bakanlığın tabelasından çok rahatsızsanız, siz yapıp kendi tabelanızı asacaktınız. Cumhurbaşkanımıza saygınızdan da sakın bahsetmeyin. Bu Ülkenin demokrasisine darbe vurulan ve Cumhurbaşkanımızın canına kıyılmak istenen 15 Temmuz akşamı sizin ne yaptığınızı hepimiz biliyoruz. Edirne’de kim kalır, kim gider? Bir nefes sonrasına garantimiz olmayan bu dünyada onu ancak Allah bilir, zaman gösterir.

Son söz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.’ Laf değil, iş üretin” Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya