İba: “Hızlı Tren hattının %50’si tamamlandı”
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Halkalı Kapıkule Hızlı Tren hattı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kısmının yaklaşık yüzde 50’sinin tamamlanmış durumda.” dedi.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2021, Cumartesi 07:00
Haberleri

Başkan İba, bu sabah Halkalı Kapıkule Hızlı Tren şantiyesini ziyaret edip çalışmaları yerinde incelediklerini ve ilerleyişini de Edirneliler’le paylaşmak istediklerini belirterek şöyle açıklama yaptı:

“Toplam uzunluğu 229 kilometre olan bu hattın Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kısmının yaklaşık yüzde 50’si tamamlanmış durumda. Proje tamamlandığında Halkalı-Kapıkule arası trenle seyahatin süresi 4 saatten 1.5 saate, yük taşıma süresi 6.5 saatten 2.5 saate düşecek. Tamamen çevre dostu olarak devam eden projemizde ilk günden itibaren doğal yaşama saygı duyularak canlılara zarar vermeden çalışılıyor. Demir yolu projemiz Avrupa’yı Asya’ya bağlayan konumu nedeniyle özellikle ticaretin odak noktası olacak. Sadece Edirne’ye değil bölgeye de, Türkiye’ye de katma değer sağlayacak ekonomik, sosyal, kültürel gelişimi de destekleyecektir.

Değerli hemşehrilerim, Edirne’yi turizmin ve ekonominin merkezi yapma yolunda önemli bir adım olan projemiz boyunca desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza buradan tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Edirnemize yapılan bu yatırımın tüm bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.

Projemiz bittiğinde trenlerimiz çok daha hızlı olacak.”  Haber Simge Sezen

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya