Edirne’nin tek kadın postacısı yollarda
PTT Edirne Başmüdürlüğünde dağıtıcı olarak görev yapan Emine Anık Ocak, kent sokaklarını adım adım dolaşarak vatandaşlara gelen kargoları ve evrakları dağıtıyor.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2021, Cumartesi 07:00
Haberleri

PTT Edirne Başmüdürlüğü’nde dağıtıcı olarak görev yapan 1 çocuk annesi 28 yaşındaki Emine Anık Ocak, mesleğini severek devam ettiriyor. Yağmur, çamur demeden hizmet götürmeye devam ettiklerini dile getiren Emine A. Ocak, Edirne’de tek dağıtıcı olduğunu belirtti. Ocak; “28 yaşındayım. 7 yıldan beri bu işi yapıyorum. Ben lojistlik okudum, üniversiteyi bitirdiğim gibi direk atandım. Mesleğimi severek yapıyorum. Mesleğin zorlukları ise bayan olarak yaz ve kış aylarında dışarıda olmamız. Tabi sürekli dışarıda olduğumuz için de çeşitli zorluklarımız var. Yazın güneşten  ve sıcaktan dolayı zorluk yaşıyoruz. Ama kışın daha zor oluyor. Yağmurda, çamurda sürekli dışarıda hizmet götürmeye devam ediyoruz.

Ürün götürürken kapıyı ilk çaldığımda özellikle bayan sesini duyunca birilerinin onlara şaka yaptıklarını zannediyorlar. Kapıyı açtıklarında ben sizi postacı zannetmedim falan diye çok hoş tepkilerle karşılaşıyorum. Günde yaklaşık 10 kilometre yürüyorum. Şu an Edirne’de tek kadın dağıtıcıyım. Motorlarla değil yürüyerek dağıtım yapıyorum.” dedi. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya