Herkes şokta
Kuyumcular gram altın fiyatının sene sonunda 550-600 lira olmasını beklerken gram altın gün içinde 550’yı geçti. Doların yükselmesiyle birlikte altının gram fiyatı da 550 liranın üstüne çıktı. Kuyumcular, önümüzdeki günlerde altının gram fiyatının 600 lirayı görmesini bekliyor. Gram altın bir hafta gibi kısa sürede, yatırımcısına 40 lira kazandırdı.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2021, Cumartesi 07:00
Haberleri

Padişah Kuyumcusu yetkilisi Zeki Kalkan, yaptığı açıklamada, “Biz her zaman için söylüyoruz; uzun vadede dolar da euro da altın kadar kazandırmaz. Ons altının biraz daha yukarıya gideceği söyleniyor. Dolar’dan eurodan daha fazla kazandıran bir yatırım aracıdır. Altının 600 lirayı bulmaması için bir sebep yok. Haziran ayında da söylüyorduk bunu. Dolar euronun fiyatıyla beraber Ons altın da biraz desteklerse 600 lirayı kolayca görür” dedi.

 

“Tanık olmadık”

Altının bu kadar yükselmesine tanık olmadıklarını ifade eden Kalkan, “1980’den beri aynı işi yapıyoruz. Altının bu kadar hızlı yükseldiğine çok fazla tanık olmadık açıkçası. Ama tabiî ki değişen dengelen piyasalar pandeminin getirmiş olduklarıyla beraber birden bire hızlı şekilde yükseliş trendine girdi. Normalde bir hafta 2-3 lira oynayan altın bir günde 10-15 lira oynamaya başladı. Geçen hafta ile bu hafta arasında 40 liralık bir fark oluştu. Bu daha yukarıya gider mi veya daha aşağı düşer mi bunu tam olarak kestiremiyoruz. Ama yükseleceğini düşünüyoruz” dedi.

 

“Erken oldu”

Tahminlerinde yanıldıklarını ifade eden Kalkan, “Dolar fiyatlarının yükselmesiyle beraber altın fiyatları da yukarıya çıktı. Geçen hafta 513 liralar seviyesinde olan altın şu anda 553 liradan işlem görüyor. Yaz aylarından beri söylüyoruz; altının sene sonunda 550-600 liralarını bulacağını bekliyorduk. Tahminimizden biraz daha erken oldu” dedi.

Gün içinde çeyrek altın 915 liradan, Cumhuriyet altını 3 bin 770 liradan satıldı. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya