Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İklim ve Enerji için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni(Covenant of Mayors for Climate & Energy) imzaladı. Söz konusu sözleşme ile Gürkan, bölgedeki sera gazı emisyonlarını azaltmayı, dayanıklılığı artırmayı, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmayı ve enerji yoksulluğuyla mücadele edileceğini taahhüt etmiş oldu.
Yayın Tarihi: 15 Ekim 2021, Cuma 07:00
Haberleri

Bugünün ve gelecek nesillerin refahını sağlamak için bugünden adımlar atabileceğini belirten Belediye Başkanı  Gürkan, “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, 2007 yılından itibaren Avrupa konseyi yerel ve bölgesel yönetimler kongresi tarafından koordine edilen ve tüm Avrupa’yı kapsayan bir girişimdir. Her yıl farklı temalarla kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftasının 2021-2022 dönemi teması “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” olarak belirlenmiştir. Çevreyi korumak, iklim değişikliğiyle mücadele etmek, dayanıklılığı güçlendirmeye yönelik yerel eylemlere ve bölgesel yetkililerin bunu çalışma planlarına nasıl entegre edebileceğine odaklanmaktadır” dedi.
“Biz de Edirne Belediyesi olarak bu harekete katkı sağlamak adına 4 Ekim 2021 tarihli Belediye Meclisimizde ‘Daha Adil, İklim Açısından Nötr Bir Avrupa İçin Harekete Geçmek için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’  konusunu gündeme alarak değerlendirdiklerini ve oy birliği ile imzacı olma kararı aldık.” diyen  Gürkan, “15 Ekim Yerel Demokrasi Haftası ve “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” 2021-2022 temasına ithafen, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini imzalıyorum. Yerel Yönetim olarak bölgemizde, halkımızla yapacağımız çalışmalarla bölgemizdeki sera gazı emisyonlarını azaltmaya, dayanıklılığı artırmaya ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmaya ve enerji yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi taahhüt ederek, tüm halkımızın Avrupa Yerel Demokrasi Haftasını içtenlikle kutluyorum” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya