Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Günlerdir kent kamuoyunda yankısı süren Selimiye Meydan Projesi’nde yapım işinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait olduğunu göstermek amacıyla konulan devasa boyuttaki tabelaya bir tepki de Edirne Kent Konseyi(EKK) Başkanı Ziya Gökerküçük’ten geldi. Gökerküçük, “Bir resmi kurumun kendisini öyle reklam etmesine gerek yok” dedi.
Yayın Tarihi: 15 Ekim 2021, Cuma 07:00
Haberleri

Uzun yıllar boyunca izbe bir halde yapımı tamamlanamayan Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Düzenlemesi Projesi’nde çalışmaların tam anlamıyla başlamasıyla kentteki siyasileri tartışmaya götüren konuda EKK Başkanı  Gökerküçük, çalışmaları yakından takip edeceklerini söyledi.

Gökerküçük, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Edirne Belediyesi’nin öncülüğünde 6 yılın sonunda çalışmaları başlayan Selimiye Meydan Projesi’nde Selimiye Cami’nin siluetini bozduğu için kentlinin konulan tabeladan rahatsız olduğunu kaydetti.

 

“Reklama gerek yok”

Söz konusu devasa tabelanın 130 gün boyunca silueti bozacağını söyleyen Gökerküçük, “Yıllardır Kent Konseyi olarak o alanın temizlenmesi ve güzelleşmesi için uğraşmıştık. Bir an önce olması için uğraşmıştık. Henüz ortak bir görüş belirtip açıklama yapmadık. Ancak bir ortak görüşümüzü paylaşacağız. Kişisel olarak şunu söyleyebilirim, bir an önce yapılması lazım. 130 gün deniliyordu, 20 Ocak’ta bitmesi lazım. Biz ilk olarak bunu takip edeceğiz. Bir de tabela konusunda rahatsızlığımız var. Kocaman bir tabela koymuşlar oraya çok yanlış, umarız onu da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oradan kaldırır. Çünkü şu anda orası 130 gün sürecekse 130 gün boyunca o tabela silueti bozacak. Çok çirkin, hele Edirne’ye gelen misafirler bankalar tarafından geliyor ve minareden çok o tabelayı görüyor. Bir resmi kurumun kendisini öyle reklam etmesine gerek yok, zaten her tarafta var. Umarız değiştirirler. Bir ara belediye bir şey koymuştu oraya. Oradaki çalışmaların düzelmesinden yanayız, çalışmaları da takip edeceğiz” ifadelerini kullandı. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya