Duvar da, yol da tehlikeli
Edirne Nişancıpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Deniz, mahallesindeki Atatürk Caddesi’nin genişletilmesini ve Buçuktepe mezarlığı duvarının yeniden yapılmasını istedi.
Yayın Tarihi: 15 Ekim 2021, Cuma 07:00
Haberleri

Buçuktepe mezarlığının yanındaki Atatürk Caddesi’nin çok dar olduğunu kaydeden Deniz, trafikte tehlikeye neden olduğunu ifade etti. Buçuktepe mezarlığının duvarında da yıkılma tehlikesi olduğunu belirten Deniz, mezarlık duvarının yenilenmesini talep etti.

Deniz, yaptığı açıklamada, “Ben belediyeye daha önce bir yazı yazdım. Yolun dar oluşundan dolayı trafikte sıkışıklığa neden olduğunu, tehlikeye yol açtığını belirttim. İstimlak edilecek yerler boş. Ev yok. O zaman belediyemiz yazı gönderdi. Bütçe açısından uygun olmadığını, ileri zamanlarda bu caddenin genişletileceğini, düzgün bir hale getireceklerini belirtmişlerdi. Şu an belediyemiz maddi açıdan sıkıntıda. Şimdilik idareten gidiyor. Mezarlığın duvarında bir yanlama var. Yıkılıp düzgün bir duvar çekilirse daha iyi olur. Yarın öbür gün yıkılma durumu da var. Duvarın yenisi yapılırsa daha iyi bir görünüm olur” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya