Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kadripaşa İlkokulu’nda ‘afete hazır ol ve depreme hazır ol’ eğitimi verildi.
Yayın Tarihi: 15 Ekim 2021, Cuma 07:00
Haberleri

Koronavirüs tedbirleri gözetilerek gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitim verildi.

13 Ekim Dünya Afet Azaltma Günü’nü kapsamında Kadripaşa İlkokulu’nda okul öğretmenlerinden Serhat Yenice tarafından öğrencilere depreme hazır ol eğitimi, sel baskınları, bina yangınlar, orman yangınları ve bunların bir çok nedenleri anlatıldı.

Eğitimde öncelikli olarak deprem, yangın, fırtına, sel gibi olayların hayatın bir gerçeği olduğu anlatıldı. Önemli olan da bu doğa olaylarından afetlerden sonra can ve mal kaybı yaşamamak olduğu belirtildi. Bunu başarabilmenin yolu da afetler gerçekleşmeden önce bu konuda bilgilenmekten ve hazır olmaktan geçildiği söylendi.

Öğrencilere depremlerde öncelikli olarak elektrik akımlarının kesilmesi, doğalgaz vanalarının kapatılması gibi güvenlik önlemleri anlatıldı. Acil durumlarda yaralılara ilk müdahale ve 112 Acil ekiplerinin çağrılması eğitimi verildi.

Kadripaşa Okul Müdürü Zafer Pınarcı da, öğrencilere afete hazır ol ve depreme hazır ol eğitimlerinin verilmeye devam edileceğini dile getirdi. Haber Özgür Orhan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ETUS'a zam gündemde
Edirne’de kahve kokulu festival
‘Edirne Gülü’nü Edirneliler’e ilk Yöre Dergisi duyurdu
“Çatı çalışması tekrar başladı”
Çağdaş gençlerden tanışma kahvaltısı
‘Kardeşliğin tesis edilmesi gerek’
Tehlike ‘geliyorum’ diyor
CHP’den esnaf ziyareti
Edirne havasının temizliği yağışlara bağlı
Batı Trakya Türkleri:‘Ne umduk, ne bulduk!’
Yasa dışı geçişlere izin yok
Arda Boks Kulübü sporcularından 3 madalya