“Toplamda 5 bin 700 öğrenci eğitim aldı”
Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinlikte verilen eğitimler hakkında bilgi alan Vali Canalp, eğitim alan öğrencilerle birlikte akülü araç kullandı. Canalp; “Toplamda 5 bin 700 öğrencimiz Edirne’nin köyleri ve ilçeleri dahil olmak üzere bu eğitimden faydalandı.” dedi.
Yayın Tarihi: 14 Ekim 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne Valisi Canalp, Edirne Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette merkezde verilen eğitimler hakkında da bilgi alan Canalp, trafik eğitimlerine devam eden öğrenciler ile birlikte akülü araç kullandı.

Yangına müdahaleden, trafikte kurallarına, ilkyardım eğitiminden, sağlıklı yaşam eğitimine kadar birçok eğitimi öğrencilerle buluşturan merkezi ziyaret eden Edirne Valisi Canalp, toplamda merkezde 5 bin 700 öğrenciye eğitim verildiğini belirtti. Canalp; “İçerisinde yer alan birimlerin fazlalıyla ve çalışma yönergesiyle Türkiye’ye örnek teşkil edebilecek nitelikte bir trafik eğitimi veriyoruz. Bizim çocuklarımız buraya geldiğinde trafik eğitimiyle entegre olabilecek diğer eğitimleri de alma imkanları oluyor. Aynı zamanda acil durum eğitimi olarak ilkyardım eğitimi de bunun bir parçası. Dolayısıyla trafik eğitimiyle entegre olacak şekilde biz burada evlatlarımıza ilkyardım eğitimini de veriyoruz. Sağlıklı Yaşam Eğitimini de burada alıyorlar. Sıfır Atık eğitimini de bu merkeze geldiklerinde alabiliyorlar. Belediyemizin itfaiye ekipleri tarafından yangın güvenliği eğitimi de veriliyor. Şuana kadar 5 bin 700 öğrencimiz Edirne’nin köyleri ve ilçeleri dahil olmak üzere bu eğitimden faydalandı. Pandemi süreci içerisinde okullarımızla birlikte burada eğitime de ara verildi. Önümüzdeki dönemde eğitimlere devam edeceğiz. Edirne’nin on binlerce öğrencisi bu merkeze eğitim alma imkanına sahip olacaklar. Bu sürekliliği olan bir mekanizma olarak devam edecek. Buranın aynı zamanda çalışma yönergesi çerçevesinde bir yönetim kurulu periyodik aralıklarla burada yapılan işleri gözden geçirmek, ihtiyaç varsa bu ihtiyaçların tespiti ve giderilmesi noktasında görev almak üzere toplantılarını yapacaklar.” İfadelerini kullandı.

Edirne Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın 7 dönümlük bir arazi üzerinde bulunduğunu belirten Canalp, eğitim merkezinin işlevselliği hakkında bilgi verdi. Canalp; “Burası 7 dönüm bir alan üzerine kurulu. Ama Edirne’de biz tam kentin odak noktasında tam içerisinde herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir noktada Trafik Eğitim Parkı’nı kurduk. Edirne Belediyemizde kendine ait olan bu araziyi Trafik Eğitim Parkı için tahsis etti. Dolayısıyla bu rahat alanda, merkezi bir konumda çalışmanın hepimiz açısından sağlamış olduğu kolaylıklar var. Gerçekten işlevselliği arttırıyor.” şeklinde konuştu.

Çocuk Trafik Eğitim Merkezi’nde verilen her bir eğitimin değerli olduğunu söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tesisin Türkiye’de örnek olarak gösterilebileceğini belirterek; “En anlamlı tarafı şu bu güzel milletin çocukları için bu milletin tüm kurumları çok büyük bir işbirliği ve koordinasyon içerisinde geleceğe hazırlıyorlar. Buradaki eğitimlerin her biri çok değerli. Ama bunların bir arada olması bunu anlamlı hale getiriyor. Hepsi birbirinden kıymetli eğitimler bunlar çocuklarımızın yaşam boyu hayatında olacak kavramlar gerçekten bu tesis Türkiye’de hem yapımı anlamında hem de tesis kapasitesi anlamında, işletme mantığı anlamında herkese örnek olması gereken bir tesis. Başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumlarımızı gerçekten kutluyorum. Bu ülkenin çocukları için ne yapsa azdır. Ama görüyoruz ki herkes elinden gelenin fazlasını yapmış.” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından öğrencilere akülü araçlar ile trafik eğitimi verildi. Düzenlenen eğitimde öğrencilere  Vali Canalp de eşlik etti. Trafik eğitiminin yanı sıra öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler ve yangına müdahale konularında da bilgi verildi. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’